Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Talveöö unenägu 2014 kõrvalprogramm

24.11.2014 12:43

Teatrifestivalil Talveöö unenägu on hea meel teatada, et tänavuaastase programmi lõpetab festivali USA sürreaalse karakterkoomiku Will Frankeni show „The Stuff They Put in Sleep“. Etendus toimub festivali viimasel päeval, 13. detsembril kell 22 Hobuveskis. Festivaliõhtutel on aga kõigil huvilistel võimalik lähemalt tutvuda kõigi osalevate lavastuste tegijate või esitajatega – toimuvad artist talk’id, mida modereerib festivali kuraator Paavo Piik.

Will Franken on Ameerika karakterkoomik, kelle esinemist võib kirjeldada kui ühemehe-Monty Pythoni show’d. Nii nagu püütonite puhul, ei ole tegemist labase naljaviskamisega, vaid osava laveerimisega tabude, eelarvamuste ja terve mõistuse piiril. Ja nii nagu püütonite puhul, saab naerda kõvasti. Ka „The Stuff They Put in Sleep“ on turmtuli inimidentiteedi hapruse ning kollektiivse reaalsuse eelduste pihta, vaimukas orpheuslik sisenemine kõlvatusse alateadvusse, mida tõukavad tagant ühe mehe arvukad hääled. Vaid mõni kuu tagasi lõppenud 2014. aasta Edinburghi komöödiafestivalil pärjati Frankenit „parima esineja“ tiitliga. Olles Eestis juba korra Tallinn Comedy Festivali raames üles astunud, paneb Frankeni sürreaalne tund nüüd mängulise punkti festivalile Talveöö unenägu 2014: Tõsised mängud.
Etendus toimub inglise keeles, ilma eestikeelse tõlketa. Frankeni etendus saab teoks koostöös Komeediklubiga, mis on enda sõnul „Eesti naeruväärseim klubi“. Piletid on alates 24. novembrist müügil Piletilevi võrgustikus ja Linnateatri kassas.
Artisti kodulehekülg: http://willfranken.com

Paavo Piigi modereeritud kohtumised tegijatega on Teatrisõprade klubis avatud kõigile huvilistele tasuta ja puudutavad järgmisi teemasid:
9. detsembril kell 21.30 - Jörg Karrenbauer (Rimini Protokoll, GER). Kuidas mõtleb lavastusi välja Rimini Protokoll? Kas teatris on vaja näitlejaid? Mis on huvitavaim linn, kus lavastust "Remote X" on seni mängitud?
11. detsembril kell 21.30 - Antti Mikkola ja "Kuningannamängude" näitetrupp (FIN). Mida uut on Soome teatris? Miks teeb mees lavastuse naistest? Mille peale soome teatris kõige rohkem naerdakse?
12. detsembril kell 21.00 - Cédric Andrieux (FRA). Mille poolest erineb tantsija raamatupidajast või ehitajast? Kuidas nägi välja koostöö Jerome Bel'iga? Milline on tantsija pensionipõlv?
13. detsembril kell 20.00 - Julien Schwab ja Nicholas Cotz (Personal Theatrics Company, USA). Mis imeloom on Ameerika teater? Kuidas jääda ellu konkurentsis meelelahutusega? Millest kirjutavad noored ameerika näitekirjanikud?
Lisaks eelmainitule annab Cédric Andrieux kõrvalprogrammi raames ka õpitoa tantsuprofessionaalidele.

Festival Talveöö unenägu 2014: Tõsised mängud toimub 8.-13. detsembrini Tallinnas. Põhiprogrammi kuuluvad lavastused: „Remote Tallinn“ (Rimini Protokoll, GER), Jérôme Bel „Cédric Andrieux“ (FRA), Antti Mikkola „Kuningannamängud“ (FIN) ja „Rogerandtom“ (Julien Schwab, USA).
Festivali kodulehekülg: http://festival.linnateater.ee .

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel. 5346 8495
E-post: r.raudsepp@linnateater.ee