Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinnas toimus rahvusvaheline uue dramaturgia seminar Lava-saar

22.08.2011 12:35

17.-22. augustil 2011 toimus Tallinna Linnateatris uue dramaturgia seminar Lava-saar, mille raames dramaturgid, näitekirjanikud, lavastajad ja näitlejad Eestist ning Venemaalt analüüsisid uusi eesti ja vene näidendeid ning arutasid kaasaegse näitekirjanduse hetkeseisu neis kahes riigis.

Seminari korraldasid Eesti poolt Tallinna Linnateatri dramaturg Triin Sinissaar koostöös Ott Karulini ja Heidi Aadmaga Eesti Teatri Agentuurist ning Venemaa poolt Moskva näitekirjanik-lavastaja Sergei Kokovkin, Peterburi teatri „Otse katuse all“ lavastaja Vladimir Funtusov ja Venemaa Teatriliidu esindaja Dmitri Mozgovoi. Seminaril käsitleti Jana Bogdanova ja Janar Kusainova lühinäidendeid ning Martin Alguse näidendit „Kontakt“, mis võitis hiljuti rahvusvahelise näidendivõistluse New Baltic Drama 2011.

Tänavune seminar oli ettevalmistav üritus planeeritavale iga-aastasele draamaõpikojale Hiiumaal, paigas, mis oma eraldatusega võimaldab intensiivset tööprotsessi ja pakub inspireerivat atmosfääri. Tulevikus loodetakse kaasata ka partnereid teistest Läänemere-äärsetest riikidest. Lava-saare eesmärk on arendada edasi head potentsiaali omavaid draamatekste, pakkuda osalejatele koostöökogemust erinevate riikide professionaalidest koosnevas meeskonnas ja aidata kaasa uute näidendite rahvusvahelisele levikule.

Tallinna Linnateater
Eesti Teatri Agentuur