Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinnas avati tugitooliteater

11.09.2009 13:05

10. septembril avas oma uksed Cabaret Rhizome uuenenud teatrisaal, kus tavapäraste teatritoolide asemel saavad nüüd külastajad istuda etenduste ajal diivanitel ja tugitoolidel kokteililaudade taga.

Cabaret Rhizome’i tegijad ei ole kunagistes Salong-Teatri ruumides uued. Selle nime alt on esietendunud juba sel sügisel lavastus nimega "Elu läheb edasi, mõtles Muki ja lakkus mune. Endal.". Samas koosseisus on toodud keldrisaalis välja ka P.Pärensoni "Hädaorg" ning J. Veski "Harri magab".

Lavastustele lisanduvad Cabaret Rhizome’i mängukavasse ka Eesti Mustkunstnike Liidu poolt korraldatavad mustkunstietendused, muusikaõhtud ja öised koosolekud. Kuna Cabaret Rhizome on oma lavastustes suuremast sõnakasutusest seni hoidunud ja ka
mustkunstnikud kasutavad nö universaalset lavalist keelt, siis on etteasteid oodatud vaatama nii eesti, vene kui ka muid keeli kõnelev publik.

Kaarli pst. 9 asuvaid ruume on teatrisaalina kasutatud juba 15 aastat. Koostöös sisearhitektuuribürooga Loft ja mööblistuudioga Vanatool said ruumid sel sügisel aga uue, omanäolise ja värske välimuse. Alates 10. septembrist istuvad külastajad etenduste ajal diivanitel ja tugitoolidel, käeulatusse jäävad lauad joogipoolise toetamiseks. Tegu
on tõenäoliselt tänase eesti ainukese tugitooliteatriga. Kohtade arv saalis on piiratud - praeguse seisuga mahub teatrisaali ca 35 inimest.

Kaarli pst. 9 asuv tugitooliteater ootab heameelega kõiki külla. Pärast rasket tööpäeva tugitoolis lõõgastudes hoiab laval toimuv vaimu erksana.

Septembrikuus mängitakse lavastusi "Muki munad", "Hädaorg" ja "Harri magab", algavad regulaarsed pühapäevased mustkunstihommikud lastele ning 24. septembril annavad muusikasarjale M.M.Miiting avalöögi Jaan Sööt ja Orelipoisi nime all tuntud Jaan Pehk.

Lisainfot tegemiste kohta leiate: www.cabaretrhizome.ee


Rahel Otsa
+ 372 55 35 199
[email protected]