Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinnas alustab tööd Rahel Otsa Improkool

29.08.2022 17:22

2022. aasta sügisel alustab Tallinnas tegevust Rahel Otsa Improkool. Uus kool lisandub juba toimekale impromaastikule, et pakkuda kõigile huvilistele võimalusi loominguliseks eneseväljenduseks.

Otse publiku ees sündivate teatrietenduste loomisega on Eestis tegeletud juba aastast 2009. Kuigi suur osa eesti teatripublikust on juba improteatri etendustest osa saanud, on võimalusi ise improteatrit proovida veel üsna piiratud arv. Uue improkooli tundidesse on oodatud nii need, kes on huvitatud tulevikus ise improetenduste andmisest, kui ka need, kes soovivad lihtsalt enesearenguks õppida avatumalt suhtlema, julgemalt esinema ja tahavad tuua oma ellu rohkem mängulisust.

Rahel Otsa on erinevate organisatsioonide alla kuulunud samasisulist improstuudiot korraldanud juba 11 aastat. Lisaks pikkadele improkursustele on ta andnud ühekordseid töötubasid Soomes, Rootsis, Venemaal, Belgias, Austraalias, Vietnamis, Singapuris, Nepaalis, Hiinas ja Uus-Meremaal. Õpetajana on Raheli jaoks oluline, et loomingulisus käiks käsikäes kogu grupi koostööga ning et uute asjade õppimine ja enda proovilepanek toimuks turvalises keskkonnas.

Rahel Otsa improkoolis on võimalik õppida septembrist maini kestvatel improkursustel nii eesti kui ka inglise keeles. Lisaks on hooaja jooksul võimalik osa saada ühekordsetest töötubasid, mida juhivad nii eesti kui ka välismaa koolitajad. Esimesena välisõpetajana külastab Improkooli novembris Terje Brevik Norrast.

Rohkem infot leiab Rahel Otsa Improkooli kodulehelt.

Pildil õpilased improetendusel. Foto: Aleksander Pedosk