Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Ülikool kutsub kandideerima koreograafia õppekavadele

12.06.2024 12:45

Pildil on kuus tantsijat, kes liiguvad mustade seinte ja musta põrandaga lavaruumis.

Tallinna Ülikoolis on sel aastal võimalik kandideerida nii koreograafia bakalaureuse- kui ka magistriõppesse. Bakalaureuseõppesse saab kandideerida alates 14. juunist 2024, magistriõppesse kandideerimine on juba avatud. Kandideerimine kestab kuni 1. juulini 2024.

Koreograafia bakalaureuseõppekava käsitleb erinevaid liikumise esteetikaid alates pärimusest kuni kaasaegse tantsuni. Õpingute käigus on võimalus välja arendada oma loominguline käekiri ja saada professionaalne ettevalmistus tantsija, koreograafi või tantsuõpetaja- ja juhendajana. Koostööd tehakse nii filmi-, muusika- kui ka kunstitudengitega.

Õppetöö toimub päevaõppes kõigil tööpäevadel, enamasti ajavahemikus 8.15-17.45, kuid arvestada tuleb ka pikemate päevade ja lavastusproovidega nädalavahetustel. Lähtuvalt eriala omapärast on kontakttundidest osavõtunõue vähemalt 85%. Õpe kestab neli aastat.

Koreograafia magistriõppekava ühendab kriitilise mõtlemise ja eksperimenteerimisoskuse arendamist tantsu-uurimus ja praktikapõhises loomingus. Tantsukunsti käsitletakse kultuuri-ajaloolisest kontekstist lähtuvalt ja viiakse ellu loomeprojekte, mis toetavad teoreetiliste ja praktiliste kogemuste omandamist. Õppekaval pööratakse süvendatud tähelepanu koreograafiat loovatele ja sellega vahetult seotud metodoloogilistele aspektidele ning puututakse kokku tantsukunsti lõimitud aladega (dramaturgia, kaasaegsed meediad, heli-, valgus- ja lavakujundus, filmikunst jne; kultuuridevaheline kommunikatsioon; samuti pedagoogika ja didaktika). 

Õppetöö toimub päevaõppes kuid kokkulepitud tööpäevadel (reeglina ainult kolmel) ajavahemikus 8.15-17.45, kuid arvestada tuleb ka varasemalt kokkulepitud intensiividega (kuni 10 päeva) ning erandjuhtudel ka lavastusproovidega nädalavahetustel.

Foto: Eva Kram