Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Ülikooli koreograafia magistrantide lõputööd jõuavad publiku ette

28.03.2023 16:03

2023. aasta kevadel lõpetavad Tallinna Ülikooli BFM koreograafia õppekava neli magistranti. Märtsis ja aprillis saab KorFest Weekend sündmuste raames näha nende lõputöid ja tutvuda seeläbi tantsumaastiku tuleviku kujundajatega. Etendused ja avatud tunnid toimuvad Tallinna Ülikooli BFM-i Mait Agu saalis.

Aneta Varts “Tantsueriala inimese muusikalist teadlikkust ja mõtlemist arendav metoodika” 

“Praktilise õppeprotsessi eesmärk on läbi tähelepanu juhtimise, kuulamise, sõnastamise ja kehalise tunnetuse arendada muusikalise materjali teadvustamist ja muusikalist mõtlemist. Protsessi käigus tegeleme iseenda ja muusika vaheliste suhete uurimise, muusika terminoloogia, kuulamise, analüüsi ning kehalise tunnetamisega. Loome seoseid, avastame kahe distsipliini ühenduskohti ning kindlasti ka erisusi.”

Avatud tunnis annab Aneta ülevaate magistritöö teemast ja uurimisküsimustest. Lisaks tutvustab ta koos tööprotsessis I kursuse tudengitega käsitletud teemasid ja tegevusi mõningate praktiliste näidete ja loomingulise ülesande tulemi kaudu. Avatud tunni lõpetab ühine vestlusring. Avatud tund toimub 30. märtsil kell 17.00.

David Truusa “Millal saab tantsust eesti rahvatants?”

“Mind paelub, mis on see miski, millal ühte tantsu saab kutsuda eesti rahvatantsuks. Mis on need märgid, liikumised, vormid, maneerid, olukorrad, sotsiaalsed konventsioonid ja hetked, millal muutub üks tants eesti rahvatantsuks?” 

David töötab kaks kuud koreograafia eriala I kursuse tudengitega Eesti rahvatantsu kompositsiooni kursuse raames küsimustega, mis mõtestavad eesti rahvatantsu olemust ja seda tantsides kaasnevat tunnet. Otsitakse tunnuseid ja olukordi, mis võiksid olla iseloomulikud vaid eesti rahvatantsule. Luuakse tantsusüite ja töödeldakse neid mitmeid kordi. Publiku ette jõuab loovpraktilise uurimisprotsessi tulem. Tööd esitletakse 15. aprillil kell 19.00 ja 16. aprillil kell 16.00.

Marit Miller “TASA/KAAL”

“Tänapäeva maailmas on tekkinud situatsioone ja olukordi, kus pinge on saanud uue tähenduse ja muutunud uueks normaalsuseks, näiteks covid puhang ja sõda. Sellistel hetkedel võime tunda abitust ja teadmatust, kuidas pingeliste olukordadega toime tulla ning neid maandada, kas põgeneda või olla vastane. Läbi antud uurimuse soovin jõuda arusaamiseni, kuidas ja mis viisidel lavasituatsioonis pingega toime tulla ja seda juhtida.“

Mariti tantsulavastuses uuritakse, kuidas pinget maandada, kaasates selleks tantsu- ning võitluskunstide maailmavaateid füüsilise vastupanu ja vaimse vastupidavuse koosmõjus. Laval on Marit Miller ja Merilin Kruberg. Etendus toimub 21. aprillil kell 18.00.

Birgit Orulaid “Harjutusvara 8-10-aastaste võimlejate soojendamiseks, kasutades tantsulisi liikumisi ja erinevaid abivahendeid”

“13 aastat rühmvõimlemise võistlussportlase karjääri ja seitse aastat õpetamist on mind juhtinud sellisele teele, et tahaksin oma kogutud teadmiste ja ideedega täiustada võimlemisvaldkonda. Inspiratsiooni olen ma saanud koreograafia õppekaval õppides ja tantsu keskel olles.”

Birgit on loonud võimlejate soojendamiseks harjutusvara, saades inspiratsiooni tantsulisest liikumisest ja abivahenditest. Avatud tunni raames tutvustab ja näitab ta seda kõigile enda õpilaste kaasabil. Avatud tund toimub 28. aprillil kell 17.00.

Lisaks näeb neljast tööst kahte 23. aprillil Viljandis Tantsunädala raames. Programmis nii Aneta Vartsi lõputööst ajendatud töötuba, Marit Milleri tantsulavastus kui ka koreokohvik, kus saab tutvuda uuendatud magistrantuuri võimalustega.

Pildil Marit Miller, Birgit Orulaid, Aneta Varts ja David Truusa. Foto: Heili Lindepuu