Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Tantsuteater annab külalisetendusi Rootsis

22.11.2016 12:17

Tantsud Eesti filmidest
21.-24. novembrini viibib Tallinna Tantsuteater lavastusega „Tantsud Eesti filmidest” Rootsis, kus antakse Stockholmi ja Linköpingu Eesti kogukondadele etendusi ja õpitubasid. 

2015. aastal valmis humoorikas sisekaemus Eesti filmidesse läbi tantsuprisma. Lavastusest sai kiirelt menuk, mida on mängitud üle Eesti. Nüüd on aeg liikuda väljapoole. Esimesena jõutaksegi sel sügisel Rootsi ning 2017. aastal ootab ees ka reis Ameerikasse ja Kanadasse.
Lavastuses „Tantsud Eesti filmidest” tantsivad vabakutseline näitleja Jaanus Tepomees ja „Vanemuise” teatri balletiartist Aivar Kallaste, lavastajaks on Heili Lindepuu Tallinna Tantsuteatrist. Lavastuses on tantse jt rütmiseeritud liikumisi nii dokumentaal- kui tantsufilmidest, mängufilmidest ja telelavastusest, näiteks „Lumekuninganna”, „”Sügisball”, „Valgus Koortis”, „”Hukkunud Alpinisti” hotell”, „Kevade” jpt.

Teatri juhi Heili Lindepuu sõnul pakutakse lisaks kunstilisele külakostile ka hariduslikku. Nimelt toimuvad nii Stockholmis kui Linköpingus lastele ja noortele suunatud klassikalise tantsu, loovtantsu ja näitlejameisterlikkuse õpitoad.
Rootsi-poolne korraldaja Birgit Ellermäe ootab etendustele rootslasi, kellega peale etendust arutada ja tajuda, kuidas nemad tekkinud mosaiiki lahti mõtestavad.
Õpitoad on reserveeritud, kuid etendused on avalikud ning toimuvad 22. novembril kell 18.00 Stockholmi Eesti Majas ja 23. novembril kell 21.00 Linköpingu Arbis teatris.

Lisainfo:
Heili Lindepuu
juhataja, produtsent
Tallinna Tantsuteater
+372 55 526039
heili@tantsuteater.ee