Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Tantsuteater annab etendusi Saksamaal

12.01.2015 10:08

KlappTallinna Tantsuteater viibib sel nädalal Saksamaal, et anda Kölnis kaks etendust. Tanzfakturis etenduvad 14. jaanuaril Ruslan Stepanovi „Klapp” ja 15. jaanuaril Dmitri Harchenko „Piaf. Double box”.

2014. aasta aprillis esietendunud lavastuses „Piaf. Double box” tantsivad esimeses osas Rita Dolgihh (teater Vanemuine), Endro Roosimäe ja teises osas Dmitri Harchenko. Muusikaline kujunduja ja helilooja on Peeter Rebane, valguskujundaja Triin Hook, videokujundaja Einar Lints. Sama aasta augustis esietendunud lavastuses „Klapp” tantsivad Sigrid Savi, Arolin Raudva ja Raho Aadla, valguskujunduse on teinud Karl Marken.

Tallinna Tantsuteater ja Kölni tantsuteater novaTanz alustasid koostööd aastal 2014, mil korraldati novaTanzu etendusi Tallinnas. Nüüd minnakse vastukülaskäigule hiljuti valminud Tanzfakturi, mille tegevust kureerib teater novaTanz. „Töötame selle nimel, et koostöö saaks muutuda sisukamaks ja lisaks vastastikkustele külaskäikudele toimuksid tantsijate vahetused ja tulevikus ka ühislavastused”, sõnas Tallinna Tantsuteatri juhataja Heili Lindepuu.

Tallinna Tantsuteater asutati aastal 2009 tantsukunstnike Dmitri Harchenko, Heili Lindepuu ja valguskujundaja Triin Hoogi poolt. Aastas tuuakse välja 2–3 uuslavastust, tehakse koostööprojekte, korraldataks koolitusi, meistriklassi ning antakse etendusi üle Eesti.

Reis saab teoks tänu Eesti Kultuurkapitalile ja Kultuuriministeeriumile.

Lisainfo:
Heili Lindepuu
juhataja, produtsent
Tallinna Tantsuteater
+372 55526039
[email protected] 

Fotol stseen lavastusest "Klapp", autor Rünno Lahesoo.