Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatris taasesietendub „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“

10.12.2015 14:43

indrekjakarin
Linnateatri juubelihooajal naaseb pärast mõneaastast mängupuhkust Põrgulavale teatri repertuaari A. H. Tammsaare / Elmo Nüganeni „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“, mida kriitikud on nimetanud „totaalseks teatriks“ ning „Teatriks suure algustähega“.

Dramatiseerija ja lavastaja Elmo Nüganeni sõnul on see lavastus ennekõike Karini, keerulise karakteriga naise lugu. Karinit võib tema motiive mõistmata võib pidada närviliseks, ehk isegi hüsteeriliseks. Tegelikult on tema eesmärgiks vähemalt esialgu aga perekonna majanduslik päästmine.

Lavastus toob publiku ette pea kogu Linnateatri trupi, peaosades on endiselt Hele Kõrve ning Indrek Sammul (külalisena Eesti Draamateatrist). Mängivad Andrus Vaarik, Evelin Võigemast, Andres Raag, Andero Ermel, Rain Simmul, Epp Eespäev, Kristjan Üksküla, Allan Noormets, Piret Kalda, Anu Lamp, Helene Vannari, Elisabet Reinsalu, Liis Lass,  Argo Aadli, Margus Tabor, Tõnn Lamp, Mart Toome, Kalju Orro ja Indrek Ojari. Lavastuse kunstnik on Andris Freibergs (Läti), kostüümikunstnik Kristine Pasternaka (Läti), muusikalised kujundajad Riina Roose ja Jaak Jürisson (viimane ka helilooja), koreograaf Triin Reemann, valguskujundaja Kevin Wyn-Jones (Suurbritannia).

„Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“ on pärjatud nii publikumenu kui erinevate preemiatega - 2007. aastal pälvis lavastus Eesti Teatri Aastapreemiad parima lavastaja (Elmo Nüganen), naispeaosatäitja (Hele Kõrve) ja naiskõrvalosa eest (Evelin Võigemast).  
 
Karini ja Indreku loo lavastas Elmo Nüganen 2012. aastal ka Läti Rahvusteatris.    
Reedel, 11. detsembril taasesietenduv „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“ tuleb mängukavasse tagasi teist korda – esimest korda naases see mängupuhkuselt 2011. aastal.

Lisainfo:
Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel.: 53468495