Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatris esietendub “Nõks”

17.11.2007 17:12

Priit Võigemastis peituv lavastaja saab varruka valgeks Linnateatri Väikeses saalis. Laupäeval, 17. novembril jõuab rambivalgusesse inglise draamaklassika -  Ann Jellicoe "Nõks". 1961. aastal kirjutatud tekst tõi autorile omal ajal suurt menu Londoni teatris Royal Court, näidendist vändati ka film, mis pälvis Cannes’i festivalil "Kuldse palmioksa". Lavastuse kunstnik on Aime Unt, teksti tõlkis Kristjan Jaak Kangur. Mängivad: Külli Teetamm, Alo Kõrve, Tõnn Lamp ja Mart Toome.

"Nõks" on inglise komöödia äsja Londonisse saabunud neiust, kes tutvub juhuslikult kolme noormehega. Nood püüavad kõigest väest leida õiget "nõksu" tema südame võitmiseks. Miks tundub see ühele olevat imelihtne, teisele aga ületamatult keeruline? Ja mida arvab poiste tähelepanust neiu ise? Flirdi ja armumise ümber keerlevat näitemängu iseloomustab muretus, rõõm ja situatsioonikoomika.

Lavastaja Priit Võigemast: ""Nõksu" põhiline mõte on jääda iseendaks. Pole vaja tehniliselt või automaatselt kellegi teise nõkse jäljendada. Sel juhul oled lihtsalt robot. Isiklik kogemus on põhiline - läbi selle ja selle pealt saab teha midagi sellist, mis on tõeline."

"Nõksu" üks tegelane on välja töötanud kavalad võtted, mida ta naistega suheldes väga edukalt kasutab. Kui aga ilmub näidendi naistegelane, siis selgub, et kõik ei lähe sugugi nii libedalt… Nõks on selles, et igaühel on oma nõks. Sellest ei aita, kui ma õpin kellegi teise nõksu ära. Või veel parem, kui mingit nõksu ei olegi. Hea oleks kui saaks asjad ausalt aetud, ilma kavalate nõksude ja manipuleerimiseta.

Kristiina Garancis
Tallinna Linnateatri
avalike suhete juht
Tel: 545 32 333
E-post: k.garancis@linnateater.ee