Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatris esietendub “Genoom”

25.03.2006 14:49

25. märtsil esietendub Tallinna Linnateatri Väikses saalis uus algupärand. Lavastaja Jaanus Rohumaa ja dramaturg Triin Sinissaar on kirjutanud kokku põneva teksti geeniteadlastest ja "isekast geenist". Lavaloos on laboratooriumireaalsust, hullumeelseid hüpoteese, retki müstikasse, pereelu saladusi ning ootamatuid teaduse ja igapäevaelu kokkupõrkeid.

Lavastaja: Jaanus Rohumaa
Kunstnik: Mae Kivilo
Helilooja ja surround mix: Tiit Kikas  
Mängivad: Alo Kõrve, Indrek Ojari, Elisabet Tamm, Bert Raudsep, Kalju Orro ja Rein Oja (külalisena)

Lavastust on aidanud ette valmistada dramaturg Mari Tuuling, professor Ivar Puura ja professor Erkki Truve.

Alguses oli maa tühi ja paljas ja pimedus hõljus vete kohal. Ja siis ilmusid ookeanisse aminohapped ja valgud ja näe, nad said kokku ja moodustasid pärilikkusaine DNA ja genoom ütles, saagu neid palju. Ja vaata, neid sai ilmatu hulk ja nõnda sai nendest lõpuks inimene ja esimene päev.

Richard Dawkins lõi seitsmekümnendatel hüpoteesi "isekast geenist" - millestki meie sees, mis kasutab meie keha paljunemismasinana. Kas me oleme ise oma elu ja saatuse peremehed või juhivad seda meie geenid? Kas geenidel on ka mingi kaugeleulatuvam plaan ja kes neid siis juhib?

"Genoom" on lugu poisist, kes lubas iseendale, et murrab lahti DNA koodi, ega lase sellel enam manipuleerida enda ja oma lähedastega. Ühel päeval määrab igaüks ise, kui vanaks ta elab ja mida oma eluga peale hakkab.

"Genoomi" ettevalmistavate sündmustena toimusid Linnateatri Kammersaalis 4., 5. ja 18. märtsil ER saate "Ööülikool" salvestused. 4. märtsil kõneles geenitehnoloogia professor Erkki Truve teemal "Inimene kui ime". 5. märtsil arutlesid Jaan Tätte ja Mari Tarand teemal "Tundmatu inimene".  Laupäeval, 18. märtsil kõnelesid Linnateatri Väikeses saalis lavastaja Jaanus Rohumaa ja molekulaarbioloog Jaan-Olle Andressoo teemal "Igapäevane surematus".
"Ööülikooli" saateid on võimalik kuulata Vikerraadios ja Klassikaraadios, täpsem info: http://www.ylikool.ee/


Kristiina Garancis
Tallinna Linnateatri
avalike suhete juht
545 32 333
[email protected]