Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatris avatakse “Kirsiaia” näitus

02.10.2017 16:42

Esmaspäeval, 9. oktoobril kell 17.00 avatakse Linnateatri Panso saalis Gunnar Vaidla  fotonäitus 1971. aastal esietendunud Noorsooteatri lavastusest "Kirsiaed". 

Näitusel saab näha fotosid Adolf Šapiro lavastuse "Kirsiaed" lavaproovidest ja etendusest, mille jäädvustas Gunnar Vaidla. Teiste seas võib fotodel kohata Linda Rummot, Ants Eskolat, Jüri Järvetit, Mikk Mikiveri, Luule Paljasmaad (Komissarovit) ja teisi legendaarseid näitlejaid. Lisaks Vaidla fotodele saab tutvuda lavastuse kostüümikavanditega, mille autoriks on kunstnik Mart Kitajev.

"Kirsiaed 1971. Gunnar Vaidla fotod"
"Kirsiaed" oli maineka külalislavastaja Adolf Šapiro esimene lavastus väljaspool oma koduteatrit. Šapiro kutsus Noorsooteatrisse lavastama Voldemar Panso. "Kirsiaiast" sai alguse tänaseks aastakümnetepikkune koostöö Eesti teatrite ja Adolf Šapiro vahel, mille viljadena on eesti teatrilavadele jõudnud mitu auhinnatud teatrilavastust. Adolf Šapiro lavastatud "Kirsiaed" kuulub ka Reet Neimari koostatud raamatu "Sajandi sada sõnalavastust" väljapaistvamate teatrilavastuste nimistusse.

Gunnar Vaidla (1919–2007) oli tuntud eesti spordi- ja teatrifotograaf. 70 tegutsetud aasta jooksul jõudis ta üles pildistada põlvkonnapikkuse ajaloo ning jäädvustada eesti kultuuriloo pea kõik olulisemad kultuuri- ja spordisündmused ning –inimesed.

Näitus "Kirsiaed 1971. Gunnar Vaidla fotod" avatakse Linnateatri Panso saalis täpselt kaks kuud enne Elmo Nüganeni lavastuse "Kirsiaed" esietendust ja jääb avatuks kuni 9. detsembrini. Näitus valmib koostöös Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumiga.


Margus Küppar
turundusjuht

Tallinna Linnateater
Lai 23, Tallinn 10133
tel: 665 0890 gsm: 515 6564
www.linnateater.ee