Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatri vanad uksed avanevad kriuksudes…

22.08.2007 09:31

21. augustil 2007 toimus Linnateatri Lavaaugus avakoosolek, mis märkis teatriperele uue hooaja algust. Publikule tähendab see esimest etendust statsionaaris ehk 22. augustil kell 18.00 õhtul mängitakse Linnateatri Põrgulaval Adolf Šapiro lavastust - Ivan Turgenevi "Isad ja pojad".

Uuel hooajal on Linnateatri trupiga liitunud näitlejad Margus Tabor, Aleksander Eelmaa ning Priit Võigemast. Anu Lamp on uuest hooajast põhikohaga kirjandusala juhataja. Uue turundusjuhina hakkab tööle Marek Demjanov.

Oma sõpradele planeerib Linnateater 8. septembril Lavaaugus tõelist maiuspala-üllatust. Nimelt on Linnateatri lavastus "Eesti teatri laulud" inspireerinud lauljaid, heliloojaid ja näitlejaid, keda on juhendanud Linnateatri muusikaala juhataja Riina Roose, looma kaksikplaati - ühe hõlma alla on koondunud lavastuse CD ja DVD. 
8. septembri õhtul kell 8 esitletakse kaksikplaati kontserdiga. Oma sõna saavad sekka öelda eesti teatri ajaloos olulised heliloojad, muusikud ning tekstide autorid. Üritus on tasuta ning kõik huvilised on oodatud.

Veel on teater uuest hooajast avanud oma koduleheküljel Linnateatri lavastusi tutvustava audiovisuaalse lehekülje YOUTUBE, kus on võimalik vaadata erinevaid klippe mängukavas olevatest lavastustest (V.t www.youtube.com/Linnateater). 
 
Talvise festivalitelevisooniga "Talveöö unenägu", mis oli pilootprojekt, on Linnateatril võimalus uuel hooajal jätkata teatritelevisooni nime all ning tutvustada teatri tegemisi audiovisuaalses vormis. Publikuni kavatsetakse tuua huvitavamaid teatriuudiseid. 

Uuest hooajast räägitakse täpsemalt „Eesti teatri laulude“ elaval esitlusel 8. septembril 2007, kus Elmo Nüganen ja Linnateatri lavastajad samuti aktiivselt osalevad.


Kristiina Garancis
Tallinna Linnateatri
avalike suhete juht
Tel: 545 32 333
E-post: [email protected]