Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatri Väike saal saab 30-aastaseks

28.11.2005 11:40

28. novembril möödub 30 aastat päevast, mil toimus Väikese saali avaetendus. Selleks oli luulekava "Aasal õitseb mahlakann" Ernst Enno ja Karl Eduard Söödi loomingust, mille seadis lavale Tõnu Tamm.

Aasta tagasi, 5. novembril, taasavas teater pidulikult oma värskeltremonditud vanima mängukoha - Väikese saali. Ruumi enda välisilme ei muutunud, küll aga tuli juurde uusi võimalusi teatritegemiseks. Väikese saali kohal ehitati välja katusealune korrus, mis andis juurde palju lavatehnilisi võimalusi ning välja vahetati ka heli- ja valguspark. Pööningukorruse kõrvalruumi, millel on otseühendus Lai 21 hoonega, hakati kasutama päeval proovisaali ja õhtul Taevalava jalutussaalina. Uus läbimurre parandas oluliselt ka teatri logistilisi võimalusi. Väike saal sai endale selle remondi käigus ka uued istmed. Black box tüüpi teatrisaal annab palju mänguvõimalusi. Lava on võimalik pöörata igas soovitud suunas ning sageli üllatavad teatrikunstnikud vaatajaid ootamatute ruumilahendustega. Väike saal mahutab maksimaalselt 100 pealtvaatajat.

Linnateater mängib väikeses saalis lavastusi "Tõestus", "Pianoola ehk Mehhaaniline klaver", "Sild" ning "Impro 3. Punane Hanrahan". Väikeses saalis on tänase päevani etendunud 112 lavastust, mille hulgast mõned on suurest saalist üle toodud.

28. novembril toimuv Väikese saali sünnipäeva tähistamise üritus koosneb "Eesti teatri laulud" etendusest, temaatilise näituse avamisest Panso saalis ja dieles, ekskursioonist saalis ning teatris ja peost inimestele, kes lähedalt seotud tähtpäeva pidava ruumi ja Tallinna Linnateatriga.

Hooaeg 2005/06 on Tallinna Linnateatri 40. sünnipäeva-aasta, mille kõige pidulikum tähistamine toimub 13. veebruaril 2006. Ettevalmistamisel on üle-teatri näitus, parimate lavastuste katkenditega DVD, teatrimuusika CD ja suur juubeliraamat.

Kristiina Garancis
Tallinna Linnateatri
avalike suhete juht
545 32 333
k.garancis@linnateater.ee