Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatri sünnipäev “Mis küll saab?”

13.02.2008 14:56

13. veebruaril peab Tallinna Linnateater oma 42. sünnipäeva, vaikselt ainult praeguste ja endiste kolleegide seltsis ja mõtliku pealkirjaga "Mis küll saab?"
Selline retooriline küsimus saadab pidulikku päeva seetõttu, et täna ei tea täpselt üksi teatripere liige, mis hakkab sügisel kodumajas juhtuma ja millal täpselt lüüakse kopp Lavaaugus maasse, et uut 400-kohalist moodsat hoonet ehitama hakata. Kindel on aga fakt, et teater seisab suurte muutuste lävel. Seetõttu ollakse põnevil, äraootavad ja kõigeks, mis tulevik toob, vaimus valmis. Sünnipäev, mis tähendab üle-maja-pidu, on mitme aasta jooksul viimane omataoline.

Pidulik päev algab kell 12 Rüütelkonna hoone ees Toompeal, kus vaadatakse üle tulevane mängusaal, seejärel liigutakse Metsakalmistule, kus mälestatakse küünlaga lahkunud kolleege. Lõunasöök toimub musketäride lavastuste vääriliselt päikeseloojangul koos tantsuga Lavavaugus. Lai 21 kohvitoas tutvustavad õhtuhakul soovijatele uue maja projekte ja jooniseid Waagner Biro lavatehnoloogia projekteerija Wolfgang Staufer Viinist, arhitekt Andres Siim ning direktor Raivo Põldmaa. Dieles toimub traditsiooniline viktoriin, mis on seekord pühendatud meie vabariigi 90. sünnipäevale, seejärel tants ning hilisõhtul jagatakse välja kolleegipreemiad.

Kristiina Garancis
Tallinna Linnateatri
avalike suhete juht
Tel: 545 32 333
E-post: [email protected]