Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatri peatoetajana jätkab Utilitas

17.12.2020 11:40

Tallinna Linnateater ja Utilitas allkirjastasid 2020. aasta lõpus koostöölepingu, mille alusel jätkab energiakontsern Utilitas teatri peatoetajana neljal tuleval teatrihooajal.

Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa sõnul on tänuväärne, et tänases karmis keskkonnas leidub jätkuvalt ettevõtjaid, kes on valmis kultuuri toetama. "Mul oli suur rõõm anda allkiri koostöölepingule, mis toetab Linnateatri järgmise nelja aasta tegemisi. Püüame üheskoos jätkata sama hea energiaga kui seni. Utilitase toetus lisab teatrile vajalikku kindlustunnet ja annab märkimisväärse panuse meie tegevusse," lausus Põldmaa.
Utilitase kontserni juht Priit Koit hindab kõrgelt teatriga koostöös tekkinud sünergiat. "Teeme koostööd partneritega, kes väärtustavad rohelist mõtteviisi, keskkonnasäästlikkust ning panustavad kohalikku elukeskkonda. Tallinna Linnateater ühendab endas seda kõike. Tegutsedes tasakaalus ümbritseva keskkonnaga, annab teater linnaelanikele emotsionaalse laengu," ütles Priit Koit.

Alates uuest aastast tehakse Tallinna Linnateatri ruumidele suurt uuenduskuuri ning seni toimetab teater Salme Kultuurikeskuse ja Hobuveski ruumides. "Suure teatri kolimine vanalinna ruumidest Salmesse ning seal sisseelamine on paras väljakutse. Oleme teatrile toeks ning usume, et uue lepinguperioodi jooksul jõuab teatripere tagasi oma vanalinna koju," sõnas Priit Koit.

Utilitas toetab Tallinna Linnateatrit uue koostöölepingu raames aastatel 2020–2024. Ettevõte on olnud Tallinna Linnateatri peatoetaja alates 2016. aastast.

Utilitas toodab soojust ja elektrit ning pakub kaugkütteteenust kaheksas linnas üle Eesti: Tallinnas, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Valgas, Jõgeval, Keilas ja Maardus. Ettevõte pakub klientidele ja keskkonnale sobivaid lahendusi, toodab ja jaotab energiat võimalikult efektiivselt ning kasutab suures osas taastuvaid ja kohalikke energiaallikaid. Gruppi kuuluvad kaugkütteettevõtted AS Utilitas Tallinn, AS Utilitas Eesti ning Tallinnas soojust ja elektrit tootev OÜ Utilitas Tallinna Elektrijaam.