Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatri “Ma armastasin sakslast” Permi teatrifestivalil

10.10.2011 11:52

Ma armastasin sakslastTallinna Linnateater viibib Venemaal Permis, kus teatrifestivali "Prostranstvo režissurõ" raames mängitakse homme, 11. oktoobril Elmo Nüganeni lavastust "Ma armastasin sakslast". Linnateatri peanäitejuht annab festivali raames ka õpitoa GITISe teatritudengitele.

"Prostranstvo režissurõ" ehk vabatõlkes "Režiiruum" kuraatoriks on möödunud suvel Eestitki väisanud vene teatrikorüfee Oleg Lojevski, direktoriks aga tuntud lavastaja Boris Milgram. 2011. aasta festival on järjekorras kolmas ning keskendunud ennekõike teatriharidusele. Festivalijuhtide sõnul on nende üheks eesmärgiks uute paljulubavate talentide leidmine, seetõttu on teatrisündmuse keskseteks osadeks valitud sündmuseks lavastaja- ja näitetudengite õpitoad ning juba tuntud lavastajate tööd. Nii toimub viie festivalipäeva jooksul rohkelt õpitubasid teatrikooli GITIS tudengitele ning oma workshop'i annab ka Elmo Nüganen.

"Ma armastasin sakslast" etendused toimuvad 11. oktoobril kell 16 ja kell 20 Permi Akadeemilise teatri suurel laval, kuhu ehitatakse üles Põrgulava ruum. Permis mängivad etenduses Tõnn Lamp, Külli Teetamm ja Kalju Orro.

12. detsembril 2009 esietendunud lavastus pälvis 2010. aasta teatripreemiate jagamisel parima lavastaja ja draamalavastuse parima originaalmuusika (Jaak Jürisson) auhinnad. Külli Teetamm sai Erica rolli eest Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale 2010.

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht [email protected]
(+372) 5463 8495