Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatri kutsel saabub Eestisse Robert Lepage’i lavateos

18.06.2013 16:44

Robert LepageLõpuks – sest esimesed kutsed Eestisse tulla saadeti Lepage’ile juba pea kümme aastat tagasi, ning kutseid saadeti nende aastate jooksul talle järelejätmatult. Põhjus on lihtne: usume, et just selle mehe lavateosed väärivad eesti publiku ette toomist. Nüüd siis on käed löödud ja Linnateatril hea meel esitleda meie uue hooaja üht tähtsündmust: Lepage’i ühe tuntuima lavastuse „Kuu tagumine külg“ (The Far Side of the Moon) külalisetendust 1. oktoobril Nokia Kontserdimajas. 

Kanada päritolu Lepage’i nimi on üle maailma hästi tuntud. Ta on teatrimaailma renessanssinimene: ühtaegu näitleja, näitekirjanik, lavastaja, filmirežissöör, multidistsiplinaarne kunstnik. Lepage’i lavateoseid näinud toovad esile nende filosoofilisust ning globaalse haardega ideestikku, millel on samas väga isiklik mõõde; loojutustamisoskust, mis on pakendatud ootamatutesse visuaalsetesse vaatemängudesse ja tehnoloogilistesse lahendustesse. Briti ajalehe The Guardian teatrikriitik John O’Mahony on Lepage’i nimetanud „.moodsa visuaalse teatri alkeemikuks“. Lepage’i rahvusvaheliste auhindade nimekiri on üles lugemiseks liiga pikk, kuid tema tegemiste värskust ja olulisust tõestab viimati, alles selle aasta veebruaris pälvitud Glenn Gouldi preemia, mida peetakse kultuurimaailma Nobeliks. Preemia statuut kirjeldas Lepage’i kui „kunstnikku, kelle unistused on laiendanud võimalikkuse piire ja kelle tööd ei mahu ühtegi kategooriasse.“ „Kuu tagumine külg“ on suurepärane kontsentraat Lepage’i erinevatest annetest ning teatrisõbra hea võimalus näha kvaliteetteatrit, mille järgi tavaliselt tuleb sõita Londonisse või Berliini.

Loe lähemalt Robert Lepage’ist ja lavastusest „Kuu tagumine külg“ Linnateatri kodulehelt: http://www.linnateater.ee/lavastused/lavastuste-nimekiri/kuu-tagumine-kulg

„Kuu tagumine külg“ etendus toimub 1. oktoobril kell 19.00 Nokia Kontserdimajas. 

Piletid on juba müügil Linnateatri kassas, Piletilevis ja Ticketpros. 

Tallinna Linnateater