Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatri juubelihooaja avamine

04.08.2015 14:37

Tallinna Linnateater50
Tallinna Linnateater avab oma juubelihooaja tasuta kontserdiga linnarahvale ja osalemisega Arvamusfestivalil. 

13. augustil kell 20 toimub Lavaaugus tasuta kontsert „Linnateater 50: kutse sünnipäevale“, millega ootame linnarahvast tähistama teatri juubelihooaja algust. Kaks päeva hiljem, 15. augustil avab Linnateater aga oma ala Arvamusfestivalil Paides, kus kutsub kaasa mõtlema teemadel kultuur ja alkohol, kultuur ja sotsiaalne vastutus ning moodsate ja traditsiooniliste peremudelite kujutamine teatrilaval.

13. augustil 1965. aastal allkirjastas omaaegne kultuuriministri asetäitja käskkirja Eesti NSV Riikliku Noorsooteatri asutamiseks, mis 1994. aastal nimetati ümber Tallinna Linnateatriks. 50 aastat hiljem astuvad juubelikontserdil üles nii tänased Linnateatri näitlejad kui ka mitmed üllatusesinejad, kes on siin teatris varem töötanud. Õhtu programm koosneb lauludest, mis pärinevad Noorsooteatri/Linnateatri lavastustest läbi aegade, samuti on publikul võimalus saada aimu teatri ajaloo võtmehetkedest. Kontserdiga avatakse Linnateatri juubelihooaeg, mis lisaks esietendustele koduteatri- ja külalislavastajatelt pakub ka rohkelt eriüritusi. Lavaaugu uksed avatakse kell 19, kontsert algab kell 20. Sissepääs on kõigile teatrisõpradele prii; istekohti jätkub esimesele kolmesajale saabujale, seisukohti nii paljudele, kui Lavaauku mahub.

Lisaks tulevad 13. augustil kell 11 müüki piletid kahele lavastusele ja ühele kontserdile: Adolf Šapiro "Tagasitulek isa juurde", kus mängib Linnateatri raudvara ja peaosas Lembit Ulfsak; Adrian Giurgea "Segane seltskond" Lavakunstikooli 27. lennu näitetudengite ja Linnateatri näitlejatega ning Hele Kõrve esimese sooloplaadi "Eluhõiked" esitluskontsertidele.
Kõigi nende vahel, kes ostavad 13. augustil pileteid Linnateatri kassast, toimub piletiloos – kokku on loosis juubelihõnguline 50 priipääset Hele Kõrve plaadiesituskontserdile või lavastusele „Segane seltskond“. Lisaks loositakse piletiostjate vahel ka Linnateatri CD-plaate ja raamatuid.

15. augustil on Linnateatril hea meel anda oma panus arvamuste paljususse ja arvamuskultuuri arengusse – avame oma ala Arvamusfestivalil. Päev algab kell 10.30 eriüritusega „Tänased uudised“, kus saab kohvi kõrvale kuulata hommikusi uudiseid nii ajakirjandusest kui sotsiaalmeediast Tallinna Linnateatri näitlejate ettelugemisel ning kommenteerimisel.

Kell 13-14.30 alustab „Kultuurialkohol. Alkoholikultuur“, kus räägitakse kultuuri ja alkoholi omavahelisest seotusest. Arutelus osalevad Henrik Kalmet ja Andrus Vaarik Linnateatrist, ettevõtja Rasmus Rask ja kultuuriminister Indrek Saar, vestlust juhib Aro Velmet.

Kell 15.30-17 on teemaks „Sotsiaalne vastutus for dummies“ ehk küsimus sellest, kuidas isiklikku tuntust sotsiaalse vastutuse vankri ette rakendada saab. Osalevad Reet Aus, Krister Paris, Mihkel Raud ja Veiko Tubin, arutelu juhib Aro Velmet.

Kell 18-19.30 toimuval arutelul „Eesti teater: traditsioonide hoidja või muutuste eestvedaja?“ võetakse vaatluse alla küsimus, kuidas suhestub Eesti teater muutuvate peremudelitega kaasaegses maailmas.

Lisainfo:
Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel. 5346 8495