Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatri ja Tallinna Filharmoonia ühisprojekt

16.09.2010 09:49

"Tallinna Linnateater laulab" on neljal päeval neljas erinevas Eesti kontserdimajas toimuv muusikasündmus. Riina Roose juhtimisel ja tema tehtud valiku järgi laulab Linnateatri trupp Olav Ehala, Valter Ojakääru ja Uno Naissoo muusikat Tallinna Filharmoonia kammerorkestri saatel.

Linnateatri näo juurde on alati kuulunud meisterlikult laulvad näitlejad ja lavavormidest muusikalid (Jaan Tätte/Olav Ehala „Kaotajad“ 2003) või  kontsertetendused („Eesti teatri laulud“ 2005). Seekord on ettevõtmise mastaap aga erakordselt suur ja võtnud mööda Eestit ringi rändava kuju ning muusikaasutustes elava orkestri taustal esitamise vormi. Laulvad näitlejad pole kunagi laval olnud nii suure koosseisuga.
Laulavad: Allan Noormets, Veiko Tubin, Anu Lamp, Hele Kõrve, Evelin Pang, Andero Ermel, Andrus Vaarik , Anne  Reemann, Argo Aadli, Elisabet Tamm, Helene Vannari, Indrek Ojari, Külli Teetamm, Mart Toome, Piret Kalda, Rain Simmul, Tõnn Lamp, Ursula Ratasepp, Mikk Jürjens, Sandra Uusberg, Kristjan Üksküla.

Kontserdid toimuvad 24. novembril Jõhvi Kontserdimajas, 25. novembril Tartus, Vanemuise Kontserdimajas, 26. novembril Pärnu Kontserdimajas ja 27. novembril Tallinnas, Estonia Kontserdisaalis.

Tallinna Linnateatri näitlejad esitavad armastatud eesti heliloojate loomingut; mitmed lood on ka juba jõudnud või jõudmas teatri poolt välja antud helikandjatele.
Kontsertkava saab teoks Tallinna Linnateatri ja Tallinna Filharmoonia ühistööna, mida on tänu varasematele väiksematele koostegemistele juba ammu kavandatud.
Ettevõtmise algatasid Tallinna Linnateatri muusikajuht Riina Roose ning Tallinna Filharmoonia kauaaegne direktor Jüri Leiten, kes juhib alates 1. septembrist Eesti Kontserti.

Piletid on müügil: 20. septembril alates kella 11st Tallinna Linnateatri kassas Lai tänav 21, Piletilevi müügipunktides ja www.piletilevi.ee ning Piletimaailma müügikohtades ning www.piletimaailm.com.

Kristiina Garancis
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel: 54532333
E-post: k.garancis@linnateater.ee