Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatri festival Talveöö Unenägu 2018 on pühendatud Alvis Hermanisele

17.04.2018 16:47

Sel aastal saab Tallinna Linnateatri festival Talveöö Unenägu 10-aastaseks. Tänavune juubelifestival on pühendatud ühele kaasaja silmapaistvaimale teatritegelasele ja tema loomingule, tuues Tallinnasse Läti päritolu Euroopa tipplavastaja Alvis Hermanise. Festival toimub 9.-15. detsembril 2018 Tallinnas. 

Sündmusele lisab veelgi pidulikkust teadmine, et 18. novembril tähistab Läti Vabariik 100 aasta möödumist iseseisvuse saavutamisest.

Alvis Hermanise pälvitud preemiate hulka kuuluvad muuhulgas Euroopa Teatriauhind "uute teatrireaalsuste" kategoorias (Eestis pälvis selle äsja Teater NO99), samuti Stanislavski auhind, kaks Kuldse Maski preemiat ja Max Reinhardti sulepea Salzburgi Festivalilt.

Hiljuti nimetas Šveitsi kultuuriväljaanne DU Magazine 1965. aastal Riias sündinud Hermanist üheks viimase dekaadi kümnest kõige mõjukamast teatritegijast Euroopas.

Ta on toonud lavastusi välja Euroopa mainekamates teatrites nagu Burgtheater Wien, Schaubühne Berlin, Münchner Kammerspiele ja Schauspielhaus Zürich ning ooperimajades nagu Milano Teatro alla Scala, Opéra national de Paris, Berliini Staatsoper im Schiller Theater, Wiener Staatsoper ja Brüsseli La Monnaie.

Alvis Hermanise lavastusi on keeruline üheselt iseloomustada – igaüks neist loob oma maailma, igal lavastusel on eripärane stiil, milles loominguline impulss on ühendatud filigraanse teostusega.

Talveöö Unenägu raames jõuab publiku ette viis kvaliteetset Riia Uue Teatri lavastust, mis sillutasid Hermanisele tee Euroopa suurte teatrilavadeni, kus ta lavastab siiani. Tallinnasse jõuab Hermanise draamalavastuste paremik, sealhulgas ka näiteks Jossif Brodski luulel põhinev lavastus "Brodski/Barõšnikov", mida esitab maailmanimega teatri- ja filminäitleja ning omaaegne balletitäht Mihhail Barõšnikov. Lisaks põhiprogrammile pakume koostöös festivaliga Kuldne Mask vaatamiseks ka festivali eriprogrammi kuuluvat Alvis Hermanise lavastust "Šukšini jutustused".

Piletid lähevad müüki 2. mail kell 11.00.

Kõikidel etendustel on olemas sünkroontõlge eesti ja vene keelde.