Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater võtab kasutusele vaegkuuljate teatrielamust toetava tehnilise lahenduse

18.12.2014 14:42

Linnateatri Põrgulavale paigaldatava silmusvõimendussüsteemi abil on kuulmispuudega inimestel, kes kasutavad kuuldeaparaati, võimalik teatrilavastuste sõnalisest ja muusikalisest osast oluliselt parem aru saada. Silmusvõimendussüsteemi avamise puhul toimub Põrgusaalis sel reedel alates kella 15-st seminar „Ligipääsetav kultuur vaegkuuljatele – vajadused ja võimalused“, kus avasõnad ütleb sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt.

Tallinna Linnateater on Vanemuise järel teine teater, kes silmussüsteemi kasutusele võtab. „Teadvustasime enda jaoks selgelt vajadust sellise tugilahenduse järele tänu Jüri Jaansonile, kes on teinud teatrites palju sellealast selgitustööd. Kahjuks on meie seas väga palju inimesi, kes ei saa vaegkuulmise tõttu teatrielamusest täielikult osa. Loodame, et nende olukord on nüüd jälle pisut paranenud,“ ütleb Linnateatri direktor Raivo Põldmaa. Silmussüsteemi kasutamiseks on vajalik silmuseprogramm kuuldeaparaadis. Vaegkuuljad, kelle kuuldeaparaadis seda programmi ei ole, saavad lasta selle paigaldada kuulmiskeskuses.

Seminaril „Ligipääsetav kultuur vaegkuuljatele – vajadused ja võimalused“ kõnelevad pärast Helmen Küti avasõnu Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa ning silmusvõimendussüsteemi paigaldanud ettevõtte Telegrupp AS esindaja Kaarel Jänes. 
Kell 15.30 kõneleb kuulmispuudega inimeste probleemidest seoses teatriskäimisega Jüri Jaanson, kell 16 tutvustab Eesti Vaegkuuljate Liidu juhatuse esinaine Külliki Bode küsitluse „Kuulmispuudega inimeste peamised probleemid aastal 2014“ analüüsi tulemusi.
Kell 16.30 antakse üle Selge kõneleja auhind 2014, mille sel aastal pälvib telesaatejuhtide seas Marko Reikop, raadiosaatejuhtidest Owe Petersell. Seejärel jätkub sündmus kultuurilise meelelahutuse ja õhtusöögiga Vaegkuuljate Liidu liikmetele ja seminaril osalejatele.

Silmusvõimendussüsteemi paigaldas Põrgulavale Telegrupp AS, see sai teoks Sotsiaalministeeriumi rahastusel. Paigaldamist koordineeris Eesti Vaegkuuljate Liit.

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel. 5346 8495
E-post [email protected]

Külliki Bode
Eesti Vaegkuuljate Liit
Tel. 53 478 422
E-post [email protected]