Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater tähistas 58. sünnipäeva ja jagas kolleegipreemiaid

14.02.2024 11:28

Pildil on koos Tallinna Linnateatri direktori Mihkel Kübaraga näitlejad Külli Teetamm ja Argo Aadli, kes on äsja preemiaks saanud raamatu ja pudeli vahuveini. Nad seisavad kõrvuti väikese lava peal.

Tallinna Linnateater pidas 13. veebruaril 2024 oma 58. sünnipäeva ja jagas välja traditsioonilised kolleegipreemiad tunnustamaks 2023. aasta tegemisi ja saavutusi.

Parimaks eelmise aasta lavastuseks hindasid teatri töötajad Rainer Sarneti lavastust "Ülestähendusi põranda alt", samuti valiti parimaks sama lavastuse kunstnikutöö, mille tegi Laura Pählapuu. Parima lavastust toetava kujunduse auhind läks Margus Vaigurile valguskujunduse eest lavastusele "Lear".

Parima naispeaosa vääriliseks hindasid kolleegid Külli Teetamme Zelma rolli lavastuses "Poiss, kes nägi pimeduses" ja Megi rolli lavastuses "Sünnipäevapidu". Parima naiskõrvalosa auhinnaga premeeriti Hele Kõrvet Liza, Zverkovi sõbra, Ettekandja ja Yini rolli eest lavastuses "Ülestähendusi põranda alt".

Parima meespeaosa auhinna pälvis Rain Simmul rollide eest lavastustes "Ülestähendusi põranda alt", kus ta kehastab Põrandaalust, ja "Lear", kus ta mängib nimiosas. Parima meeskõrvalosa auhinnaga tunnustati Allan Noormetsa Vana Valtersi, Kassi ja Psühholoogi rolli eest lavastuses "Poiss, kes nägi pimeduses".

Kolleegid valisid parimaks lavastusala töötajaks etenduse juhi Anna Brit Vetsa ja parimaks maja töötajaks pikaaegse publikuteeninduse juhi Ly Mälteri. Eripreemiaga tunnustati seekord muusikajuht Riina Rooset lavastuste "Seitsmemagajapäev" ja "Õhtu rannal. Valter Ojakäär 100" eest.

Teatri juhtkonna preemia pälvisid 2023. aastal enim etendusi andnud näitlejad Argo Aadli ja Külli Teetamm ning etenduse juht Ingrid Noodla ja vanemlavameister Ando Tammsaar. Oma auhindu jagasid ka Linnateatri pikaaegsed head koostööpartnerid ja toetajad. Espak tunnustas oma näitlejapreemiaga Jan Ehrenbergi, ABC Motorsi näitlejapreemia pälvis Egon Nuter ja Nordeconi preemia pälvisid vanemhelitehnik Karl Erik Laas ja vanemvalgustaja Emil Kallas. Lisaks selgusid traditsioonilise publikuhääletuse tulemused, Linnateatri vaatajad valisid oma lemmiknäitlejaks Argo Aadli. 

Tallinna Linnateater tänab eduka aasta eest kõiki oma toetajaid ja publikut, keda oli 2023. aastal viimase veerandsajandi kohta suisa rekordarv – Linnateatri etendusi külastas kokku 85 942 inimest.

Pildil 2023. aastal Tallinna Linnateatris enim etendusi andnud näitlejad Argo Aadli ja Külli Teetamm koos teatrijuht Mihkel Kübaraga. Foto: Siim Vahur