Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater osaleb teatrifestivalil New Baltic Drama 2011

07.11.2011 10:57

Vaata ma kukun9. ja 10. novembril mängitakse Tallinna Linnateatri lavastust "Vaata, ma kukun" Soomes, tänavuste Euroopa kultuuripealinnade Tallinna ja Turu programmi kuuluval festivalil "New Baltic Drama". Festival toob kokku teatrid Eestist, Venemaalt, Soomest ja Rootsist. Linnateatri lavastus kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Turu festivalil mängitakse lavastust "Vaata, ma kukun" kõige viimaseid kordi. Viimane etendus Eesti publikule oli Linnateatri Taevalaval 8. oktoobril.

"New Baltic Drama" projekt algas 2009. aastal, kui kuulutati välja nelja Läänemere-äärset riiki - Eestit, Soomet, Rootsit ja Venemaad - ühendav rahvusvaheline näidendivõistlus. Novembris 2011 Turu Linnateatris leiab aset festivali lõppakord - võidunäidendeid saab näha projektis osalenud teatrite lavastustena.
Rootslanna Johanna Emanuelssoni näidend "Älfsborgi sild" jõudis Tallinna Linnateatri lavale lavastas selle pealkirja all "Vaata, ma kukun", osades mängisid 25. lennu näitetudengid Katariina Kabel, Märt Pius, Kaspar Velberg, Maiken Schmidt, Jane Kruus ja Kristiina-Hortensia Port ning Linnateatri näitlejad Indrek Ojari ja Margus Tabor. Lavastuse kunstnik oli Kaspar Jancis ning muusikaline kujundaja Veiko Tubin.

Eesti teatri jaoks on kindlasti oluliseks sündmuseks Turu Linnateatris esietendunud Martin Alguse "Kontakt", mis jääb repertuaari ka festivali järel. See on lugu Läänemere ääres elavaist inimestest, kes otsivad - teadlikult ja mitte-teadlikult - puudet iseenda, teiste inimeste ning ühiskonnaga.

Soomlanna Pipsa Lonkka "These Little Town Blues Are Melting Away" vene teatri Baltiiski Dom lavastuses kõneleb elust äärealal, mida ohustab katastroof: piirkonda vallutav aeglaselt tõusev vesi.

Semjon Kirovi "Ilja päeva" räägib kahest väga erinevast mehest: vanast, kibestunud ja nurkasurutud Mišast ning noorest optimistlikust Iljast. Peategelaste kohtumised ootamatutes situatsioonides seavad vastakuti nende elunägemused. Näidendi toob festivalile ingliskeelse ettelugemisena Rootsi Riksteatern.

Ruudu Raudsepp
--
Avalike suhete juht 
Tallinna Linnateater
(+372)  53 468 495
www.linnateater.ee