Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater mängib täna Brüsselis

26.04.2016 15:09

Koletis kuu peal 2
Täna, 26. aprillil mängib Linnateater europealinnas, Théâtre 140 teatrimajas Madis Kalmeti lavastust „Koletis kuu peal”.

Südamliku, valusa ja tundliku jutustuse võitlusest koletistega minevikus ning iseendas on kirjutanud USA näitekirjanik Richard Kalinoski. 

„Koletis kuu peal“ räägib noorest armeenia abielupaarist – kahest ellujäänust pärast 1915. aasta genotsiidi Türgi-Armeenia konfliktis. Oma unistuste maale Ameerikasse põgenenud Aram Tomasian valib endale foto ja kirjade järgi kodumaalt pruudi. Kui tütarlaps üle ookeani kohale jõuab, ei vasta ta aga sugugi pildile, mille Aram oma kujutlustes loonud on.

Madis Kalmeti sõnul kõneleb see lugu väikese armeenia rahva kannatusterohke ajaloo taustal inimese vaprusest saatuselöökide meelevallas ning hoolimisest. „Me kõik oleme pärit omaenda, oma vanemate, vanavanemate ning oma maa ja rahva minevikust ning see määrab meie oleviku, sageli isegi tuleviku,“ lausus lavastaja. „Olmemuredest killustunud argipäevas kipume unustama, et tegelikult on kõige olulisem maailmas armastus, teineteisest hoolimine, perekond.“ 

Peaosi mängivad Hele Kõrve ja Priit Võigemast (külalisena), lisaks neile on laval Aleksander Eelmaa (Eesti Draamateater) ning Aksel Ojari (külalisena). Näidendi on tõlkinud Anu Lamp, kunstnik Kustav-Agu Püüman. 

Esimest korda mängiti „Koletist kuu peal“1995. aastal USA-s, praeguseks on seda lavastatud seitsmeteistkümnes erinevas riigis. Linnateatris esietendus lugu 2011. aastal Väikses saalis. Viimased etendused toimuvad Tallinnas 13., 16., ja 17. mail.

Tallinna Linnateater tänab Marju Lauristini bürood ja Belgia Eesti Seltsi.

Lisainfo
Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel. 5346 8495