Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater mängib sel kevadel tavapärasest enam suurtes saalides

02.04.2014 15:04

Alates 2. aprillist mängitakse Tallinna Linnateatri üht viimaste hooaegade populaarseimat lavastust, Diana Leesalu ja Paavo Piigi komöödiat „Lantimiskunstnikud“ Salme Kultuurikeskuses. Sel kevadel näeb Linnateatrit ka Pärnus, Viljandis, Tartus ja isegi Brüsselis. 

Linnateatri noorema põlvkonna veni, vidi, vici tükk „Lantimiskunstnikud“, kus mängivad Maiken Schmidt, Liis Lass, Kaspar Velberg, Karl-Andreas Kalmet, Henrik Kalmet, Priit Pius ja Märt Pius, viidi väiksest, 110-kohalisest Hobuveskist Salme Kultuurikeskusesse üle suure publikuhuvi tõttu. „Publikuhuvi tõttu võiks suuremates saalides mängida mitmeidki Linnateatri lavastusi, kuid iga lavastus ei sobi lihtsalt suurde saali. Publikut toob Linnateatrisse tagasi osaliselt kindlasti ka teatrielamuse erilisus, mis just väikestes saalides osaks saab, ning sellest ei ole meil kindlasti plaanis loobuda,“ räägib Linnateatri direktor Raivo Põldmaa. 

„Oleme viimastel aegadel püüdnud juba repertuaari valides ette mõelda sellele, et mõned lavastused oleks üle viidavad suuremasse teatrisaali ning et nendega saaks ka Tallinnast väljapoole sõita, sest kutseid mängida ka mujal Eestis ning välismaal on palju. Linnateatri saalid on ju keskaegsetesse kaupmehemaja ruumidesse ehitatud ning neisse loodud lavakujundused ei sobitu kergelt standardsete teatri-, kultuuri- või kontserdimajade saalidesse,“ selgitab Põldmaa, miks ei näe Linnateatri repertuaari tihtipeale väljaspool Laia tänava teatrimaja gastroleerimas.  „Praegu on aga kujunenud nii, et saame lausa nelja lavastusega ka suurema publikuhulga ette tulla: „Maailmale nähtamatud pisarad“, „Eesti filmi laulud“, „Hecuba pärast“ ja tänasest ka „Lantimiskunstnikud.““  

Sel kevadel näebki Tallinna Linnateatri lavastusi tavapärasest enam suurtes saalides ja väljaspool pealinna ning pileteid on saada pea kõigile suure saali etendustele aprillis-mais. Riina Roose juhitud kontsert-etendust „Eesti filmi laulud“ saab näha Pärnu kontserdimajas  10. mail kell 19.  Elmo Nüganeni lavastust „Maailmale nähtamatud pisarad“ mängitakse 10. aprillil kell 19 Tartus, Vanemuise suures majas ning 7. mail kell 19 Viljandi Ugalas. Paavo Piigi ning Diana Leesalu „Lantimiskunstnikud“ jätkavad ka maikuus murdmist Salme Kultuurikeskuses – etendused toimuvad 5., 6., 12. ja 13. mail kell 19. Priit Võigemasti improvisatsiooniline komöödia „Hecuba pärast“, mida mängitakse sel kevadel viimaseid kordi, jõuab 24. mail Brüsseli eestlaskonna ette.  

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht 
Tel. 5346 8495