Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater lõpetab juubelihooaja

07.07.2016 11:22

Täna, 7. juulil saab „Suveöö unenäo” viimase etendusega lõpu terve hooaja kestnud Tallinna Linnateatri juubeli tähistamine. Juubelihooajal andis teater 448 etendust, mida külastas ligikaudu 79 400 külastajat. Etendustega alustab teater taas alates 15. augustist.

Juubelihooaeg tõi uusi lavastusi nii külalistelt kui Linnateatri oma loomingulistelt jõududelt, nii maailmaklassikat kui ka kaasaegset ja täiesti värsket, sotsiaalselt tundlikku näitekirjandust nii Eestist kui välismaalt. Ka külalislavastajaid jagus nii kodu- kui välismaalt. Suur rõõm oli taas tervitada Linnateatris lavastamas näiteks vanameister Adolf Šapirot ja Jaanus Rohumaad, aga ka uut koostööd USAst pärit Adrian Giurgeaga. Lavastamisohjad haaras taas näitleja Alo Kõrve ning tegusad olid ka Paavo Piik ja Diana Leesalu, kes mõlemad tõid välja ühe uue lavastuse. Kokku esietendus kuus uuslavastust: Rodney Acklandi „Veider orkester” (lav. Adrian Giurgea, koostöös EMTA Lavakunstikooliga), Madis Kõivu „Tagasitulek isa juurde” (lav. Adolf Šapiro), Tiago Rodriguesi „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus” (lav. Diana Leesalu), Paavo Piigi ja Mari-Liis Lille kirjutatud-lavastatud „Teisest silmapilgust” (koostööprojekt Vene Teatriga), Michael Cristoferi „See hetk” (lav. Alo Kõrve) ning suvelavastusena Lavaauku püstitatud ajutises telk-teatrimajas William Shakespeare'i „Suveöö unenägu” (lav. Jaanus Rohumaa). Juubelihooajal oli meil suur rõõm tuua mõneaastase pausi järel repertuaari tagasi Tammsaare/Nüganeni „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” (lav. Elmo Nüganen).

Lavastustega „Surnud hinged” ja „Ma armastasin sakslast” väisati teatrifestivali Baltiiski Dom, „Aeg ja perekond Conway” aga Eesti teatri nädalat Espoos. Lavastusega „Koletis kuu peal” mängiti üks etendus Brüsselis.

Lisaks esietendustele toimus kord kuus kohtumisõhtu näitlejatega, „Kontakt”, mis jõudis ka saatena ETV ekraanile. Samuti toimus juubelihooaja tähe all mitmeid eriüritusi Teatrisõprade klubis ning avati kaks põnevat väljapanekut: fotonäitus „Fotograaf Mati Unt” ning kunstinäitus „Tule juba siia, ootan sind. Anu ja Piret 100”.  Hooaega alustati suure sünnipäevakontserdiga linnarahvale ning Linnateatri alaga Arvamusfestivalil. Teatri ümmarguse sünnipäeva tähistamiseks ilmusid Pille-Riin Purje raamat „Olla!” ja Hele Kõrve debüütplaat „Eluhõiked”.

Tallinna Linnateater tänab kõiki toetajaid, koostööpartnereid ja publikut, kes meiega juubelihooajal olid.

Tallinna Linnateatri kassa on suvepuhkusel 8.07–8.08 ja on taasavatud 9.08 kell 11.00. Seni on võimalik pileteid soetada Piletilevi võrgustikust.

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel. 5346 8495