Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater kutsub kuulama värsket eesti dramaturgiat

07.12.2023 16:20

Detsembris 2023 ja jaanuaris 2024 loevad Tallinna Linnateatri näitlejad taas publikule ette uusi eesti näidendeid – sarja "Teater loeb" raames esitletakse kaht Eesti Teatri Agentuuri 2023. aasta näidendivõistlusel edu saavutanud tööd.

20. detsembril kell 15.00 tuleb Salme Kultuurikeskuse kohvikus Leelo lugemisele Erki Aule näidend "Ellujäämise tõenäosus", mis pälvis võistlusel esikoha. Lugu räägib akadeemikust ja leiutajast Johannes Hindist (1914–1985), ühest Eesti mõjukamast tehnikateadlasest ja NSV Liidu esimese kooperatiivse ettevõtte Desintegraator asutajast, kes arreteeriti fabritseeritud süüdituste alusel 1981. aastal, mõisteti sisuliselt poliitilistel põhjustel väidetavate ametialaste kuritegude eest vangi ja rehabiliteeriti alles pärast surma. Tegemist on sissevaatega ühe kirgliku, edasipüüdliku ja kompromissitu teadlase ellu paindumatus nõukogude ühiskonnas. Näidend pakub olulist mõtteainet meie rahva ajaloost, aga tõsiste ja kurbade nootide kõrval leidub seal palju ka inimlikku soojust, huumorit ja mänguvõimalusi näitlejatele. Loevad Mikk Jürjens, Maris Nõlvak, Egon Nuter, Allan Noormets ja Indrek Ojari, lavastab Erki Aule.

29. jaanuaril kell 17.00 loetakse Hobuveskis ette Kristiina Jalasto näidend "Preili Dora pooluni", mis pälvis näidendivõistluse žürii äramärkimise oma huvitava struktuuri ja diskreetse teemakäsitlusega. Näitemäng, mille tegevus toimub kahes erinevas tõeluses, kus kohtuvad kaks naist ja kaks meest, on saanud ajendi millestki, mis on praegusel ajal meist paljudele tuttav – hirmust sõja ees. Lavastab Alo Kõrve.

Pildil Kristiina Jalasto ja Eesti Teatri Agentuuri juht Kirsten Simmo 2023. aasta näidendivõistluse preemiate üleandmisel. Foto: Mart Laul