Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater jagas välja kolleegipreemiad

14.02.2012 09:01

13. veebruaril 2012, oma 46. sünnipäeval, jagas Linnateater välja kolleegi-, publiku- ja sponsorpreemiad viimase 12 kuu parimatele tegijatele.

Elmo NüganenKolleegipreemiad jagunesid järgnevalt: parimaks lavastuseks tunnistati „Aeg ja perekond Conway“ Elmo Nüganenilt, mis tõi preemiaid ka teistes kategooriates.

Priit VõigemastParimaks meesosatäitjaks valiti Priit Võigemast Aram Tomasiani rolli eest lavastuses „Koletis kuu peal“.
Hele KõrveParima naisosatäitja preemia noppis Hele Kõrve Seta Tomasiani rolli eest samas lavastuses ning Amy Thomase osatäitmise eest „Amy seisukohas“. 

Parima meeskõrvalosa ja naiskõrvalosa preemiad pälvisid Alo Kõrve ja Ursula Ratasepp rollide eest lavastuses „Aeg ja perekond Conway“.

Kujunduse kategoorias kuulutati parimaks „Aeg ja perekond Conway“ lava-, kostüümi- ja  valguskujundus. Lavakujunduse autoriks on Andris Freibergs (Riia), kostüümid lõi Kristine Pasternaka (Riia) ning valguskujunduse Gleb Filštinski (Peterburi). 

Parima lavastusala töötajana tunnustati valgustaja Priidu Adlast, parima maja töötajana aga töömees Tõnu Aguraiujat.

Kolleegide eripreemia pälvis aga EMTA Lavakunstikooli XXV lend kui „lavastuse „Scapini kelmused“ vaprad ujujad“.

Hea traditsiooni kohaselt sai oma lemmiknäitleja valida ka Linnateatri publik. Seekordse publikupreemia pälvis Anu Lamp.
Linnateatri toetajad soovisid tunnustada järgmisi töötajaid:
ESPAK AS valis möödunud aasta parimaks näitlejaks Helene Vannari. Küsitlus viidi läbi ESPAK i kollektiivi seas ning arvesse võeti kõiki repertuaaris olevaid lavastusi. 
Nordeconi preemia anti juhiabi Maire Janiskile kui asendamatule kolleegile ja ühenduslülile kõigi teatri osakondade vahel. 
Päevalehe preemia selgitati välja lehe töötajate küsitluse abil ning anti möödunud aasta parimate rollide eest Hele ja Alo Kõrvele.

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
r.raudsepp@linnateater.ee  / tel. 5346 8495