Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater jagas välja kolleegipreemiad

14.02.2023 10:08

Tallinna Linnateater tähistas 13. veebruaril 2023 oma 57. sünnipäeva. Üle mitme aasta sai teatripere taas sünnipäeva puhul ühise pidulaua taga istuda, mis kahel viimasel aastal koroonaviiruse leviku tõttu on ära jäänud. 

Koos sünnipäevapeoga jagati ka kolleegipreemiaid. Linnateatri töötajad valisid eelmise aasta parimaks lavastuseks Jaak Printsi "Tiit Pagu", mis põhineb Jaan Krossi samanimelise värssromaanil ja on EMTA lavakunstikooli XXXI lennu esimene diplomilavastus. Parima lavakujunduse preemia läks Kristjan Suitsule kunstnikutöö eest lavastusele "Revident", parima lavastust toetava kujunduse auhind aga Eve Mutsole "Tiit Pagu" koreograafia eest. Parima meespeaosa auhinna vääriliseks hinnati Allan Noormetsa linnapealiku rolli lavastuses "Revident", parima naispeaosa preemia anti Anne Reemannile nimiosa eest lavastuses "Polkovniku lesk". Parima meeskõrvalosa auhinnaga tunnustati Indrek Sammulit kapten Beatty rolli eest lavastuses "451° Fahrenheiti", parima naiskõrvalosa auhinna pälvis Maiken Pius linnapealiku tütre rolli eest lavastuses "Revident".

Parimaks majatöötajaks valiti kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kadi Sink, parima lavastusala töötaja preemia läks jagamisele ja selle pälvisid vanemvalgustaja Emil Kallas ja dekoratsiooniala juht Pärtel Tall.

Teatri juhtkonna preemiaga tõsteti esile eelmisel aastal enim etendusi andnud näitlejaid Hele Kõrvet ja Andres Raagi ning grimeerijat Marika Paesalu ja videotehnikut Lauri Urbi.

Nagu eelmiselgi aastal, hindasid Linnateatri töötajad eripreemia vääriliseks teatri uusi juhte Uku Uusbergi ja Mihkel Kübarat, tunnustades neid jätkuva vapruse, hoole ja kirglikkuse eest, millega teatrivankrit sihikindlalt ja mõtestatult edasi veetakse.

Tunnustust jagasid ka Tallinna Linnateatri pikaaegsed toetajad ja koostööpartnerid. Espaki näitlejapreemia pälvis Anne Reemann, ABC Motorsi näitlejapreemia Alo Kõrve ja Evelin Võigemast. Nordeconi teatritöötaja preemia läks seekord rätsepate naiskonnale koosseisus Moonika Lausvee, Airiin Saar, Evi Lidenburg, Jaana Leib ja Tiina Uibo.

Tallinna Linnateatri publiku lemmiknäitleja hääletuse võitis Argo Aadli.

Pildil 2022. aastal enim etendusi andnud Tallinna Linnateatri näitlejad Hele Kõrve ja Andres Raag. Foto: Siim Vahur