Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater jagas kolleegipreemiaid

15.02.2021 10:37

Linnateater pidas laupäeval, 13. veebruaril 2021 oma 55. sünnipäeva. Ajastule vastavalt ei saanud tavapärast sünnipäevapidu pidada, ent sünnipäeva juurde kuuluvad kolleegipreemiad ning publiku lemmiknäitleja kuulutati siiski välja.

Välja anti kümme kolleegipreemiat. Parimaks lavastuseks hindasid Linnateatri töötajad Diana Leesalu "Nad tulid keskööl", sama lavastuse eest pälvis parima lavakujunduse preemia Jaagup Roomet. Parima lavastust toetava kujunduse preemia sai Haar Tammik lavastuse "Osnap" helikujunduse eest. 

Naisnäitleja preemia pälvisid Evelin Võigemast Naise rolli eest lavastuses "Inimese hääl" ja Marina rolli eest lavastuses "Õed" ning Anu Lamp Irmgard Litteni rolli eest lavastuses "Nad tulid keskööl". Meesnäitleja preemia anti Priit Piusile Hans Litteni rolli eest lavastuses "Nad tulid keskööl" ja Kalju Orrole Erich Mühsami rolli eest samas lavastuses.

Parimaks lavastusala töötajaks valiti eelmise hooaja lõpus teatriga liitunud etendusteenistuse juht Siim Sareal ja parimaks maja töötajaks sel hooajal lahkuv Linnateatri peakunstnik Kristjan Suits. Kristjan Suits valiti ka eripreemia saajaks kevadise eriolukorra lavastuse "Inimese hääl" idee ja teostuse ning ka kolimise ja tulevase maja läbimõtlemise eest. 
 
Teatri juhtkonna preemiaga tunnustati 2020. aastal kõige enam etendusi andnud näitlejaid Sandra Uusbergi ja Andrus Vaarikut ning etenduse juhti Kristiina Jalastot ja haldusjuhti Rain Raablit. Turundusosakonna eripreemia läks Diana Leesalule, Mikk Jürjensile ja Kristjan Suitsule koroonaaja projektide vedamise eest kevadel 2020.

Tunnustust jagasid ka Tallinna Linnateatri pikaaegsed toetajad. Espaki näitlejapreemia pälvis Evelin Võigemast, ABC Motorsi näitlejapreemia Hele Kõrve ning Andrus Vaarik ja Nordeconi preemia teatri müügijuht Greete Uustal.

Tallinna Linnateatri publik valis oma lemmiknäitlejaks Evelin Võigemasti.