Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater jagas juubelipeol kolleegipreemiaid

15.02.2016 15:04

Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus
Laupäeval, 13. veebruaril tähistas Tallinna Linnateater oma 50. sünnipäeva ning jagas ka tunnustust möödunud aasta parimatele tegijatele ja tegudele. Välja anti kolleegi-, publiku- ja sponsorite preemiad. 

Kolleegipreemiad jagunesid järgmiselt: parimaks lavastuseks tunnistati „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“ Diana Leesalult. Parima lavakujunduse preemia sai Vladimir Anšon töö eest lavastuses „Tagasitulek isa juurde“. Parima lavastust toetava kujunduse eest tunnustasid kolleegid Emil Kallast „Melujanu“ ja „Tagasitulek isa juurde“ valguskujunduste eest.  
  
Lembit Ulfsak saab kolleegipreemia
Parima meesosatäitjana tunnustasid kolleegid seekord külalisnäitleja Lembit Ulfsaki (Eesti Draamateater) Tagasitulija rolli eest lavastuses „Tagasitulek isa juurde“. Parima naisosatäitja preemia noppis Hele Kõrve Kaelkirjaku rolli eest lavastuses „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“.  
  
Viimatinimetatud lavastuse erinevad rollid tõid parima meeskõrvalosatäitja preemia Priit Piusile. Parimaks naiskõrvalosatäitjaks hinnati Epp Eespäev Ema rolli eest „Sügise unenäos“ ja Proua Klaudi rolli eest lavastuses „Tagasitulek isa juurde“.   
  
Parimaks lavastusala töötajaks pidasid kolleegid vanemrekvisiitor Terje Kessel-Otsat, parimaks maja töötajaks aga trupijuht Triinu Sillastet
  
Eripreemiaga soovisid Linnateatri töötajad tunnustada Kalju Orrot Teatrisõprade klubis toimuvate juubelisündmuste vedamise, alatise ajaloo talletamise ning kõiges kaasamõtlemise eest.   

Lisaks kolleegipreemiatele, mis selgitatakse välja majasisese hääletuse kaudu, annab preemiad parimatele maja töötajatele ja näitlejatele välja ka teatri juhtkond. Juhtkonna näitlejapreemia antakse möödunud aasta jooksul kõige rohkem etendusi andnud nais- ja meesnäitlejale. Enim etendusi andnud meesnäitlejaks osutus Argo Aadli, naisnäitlejaks Maiken Schmidt. Linnateatri juhtkonna preemiaga parimatele maja töötajatele tunnustati publikuteenindaja Anneli Meisterit ning autojuht Märt Keerutajat. 

Hea traditsiooni kohaselt sai oma lemmiknäitleja valida nii internetihääletuse kui paberankeetide kaudu ka Linnateatri publik. Seekord osutus publikupreemia saajaks Indrek Ojari. Indrek Ojari loosis ka neli hääletajat, kes võitsid teatripileteid: Ethel Laul, Toomas Lepikult, Kristel Linnutaja ja Britt Marie. Võitjatega võetakse ühendust.
  
Indrek Ojari pälvis ka Linnateatri sponsorite tunnustuse – ta pälvis nii ESPAKi kui Eesti Päevalehe preemia. Nordeconi preemia pälvis koristaja Ly Kustavus.  

Palju õnne kõigile preemiasaajatele!