Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater avab hooaja tervituskontsertitega

11.08.2004 11:44

Tallinna Linnateater avab 40. hooaja ning tähistab ühtlasi 10 aasta möödumist esimesest etendusest Tallinna Linnateatri nime all.

12., 13. ja 14. augustil algusega kell 21.00 toimuvad Lavaaugus teatri 40. hooaja avakontserdid "Tervitus!" - Presley ja Fitzgerald, Armstrong ja Sisask, Rannap ja Võssotski, Turner ja Blacky, Sallo ja Sal-Saller...

... Linnateatri näitlejate esituses!

Tere tulemast öeldakse nii oma armastatud publikule kui ka uutele trupiliikmetele, kelleks on lavastajad Eva Klemets ja Mart Koldits ning näitlejad Bert Raudsep ja Indrek Ojari. Kõik neli lõpetasid sel kevadel EMA Kõrgema Lavakunstikooli XXI lennu.
 
15. augustil möödub aga 10 aastat esimesest etendusest, mille Eesti Noorsooteatri trupp andis juba Tallinna Linnateatri nime all. Tegemist oli Elmo Nüganeni lavastusega "Romeo ja Julia" ning etendus anti Edinburgh'i rahvusvahelise teatrifestivali raames Shotimaal. 

Algav mitmekordne juubeliaasta toob endaga kaasa muudki põnevat. Hooaja esimeses pooles esietenduvad F. Kafka teosel "Metamorfoos" põhinev lugu Mart Kolditsa lavastuses Põrgulaval, E. Waugh/ T. Sinissaare "Tagasi Bridesheadi" Taevalaval Jaanus Rohumaa lavastuses, F. G. Lorca "Bernarda Alba maja" Eva Klemetsi lavastuses Taevalaval ning A. H. Tammsaare/ E. Nüganeni "Mauruse kool" Elmo Nüganeni lavastuses Põrgulaval.
Hooaja teises pooles jõuavad publiku ette J. Rohumaa/ M. Tuulingu "Genoom" Jaanus Rohumaa lavastuses, J. Tätte "Meeletu" Eva Klemetsi lavastuses ning A. H. Tammsaare/ E. Nüganeni "Tõe ja õiguse" IV osa instseneering Elmo Nüganeni lavastuses. Suvelavastus Lavaaugus tuleb järgmisel suvel Linnateatri ja EMA Kõrgema Lavakunstikooli XXII lennu koostööna, lavastajaks Mart Koldits. 


Marion Leppik
Avalike suhete juht
Tallinna Linnateater
6650 805, 52 54 652
[email protected]