Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater andis mullu rekordarvu etendusi

09.01.2017 09:52

Tallinna Linnateatri jaoks oli 2016. aasta rekordiline – kui 2015. aastal tegi teater võimsa publikurekordi, siis 2016. aasta oli teatrile rekordiaasta mängukordade arvu poolest.

Eelmisel aastal toimus Linnateatris kokku 532 etendust ja üritust, mis ületab 2015. aastat 86 etenduse võrra. Nagu ka 2015. aastal, küündis Linnateatri publikuarv 2016. aastal 80 000 külastajani – kokku külastas teatrit 79 936 vaatajat. 

„Teater pingutab igapäevaselt, et suurt publikunõudlust rahuldada, aga kohtade arv saalis paneb sellele piiri. Võib öelda, et tänaste võimaluste juures on 80 000  külastajat ka meie lagi – rohkem lihtsalt ei mahu,“ sõnas Linnateatri direktor Raivo Põldmaa. „Kui 2015. aastal võis suure publikuarvu taga näha eriprojekti „Vanamees ja meri“ Volta tehases, siis eelmisel aastal aitas meid eesmärgile just suur etenduste arv oma väikestes saalides ja visa töö,“ lisas Põldmaa.

2016. aastal jõudis Linnateatri lavalaudadele kuus uuslavastust: „See hetk“, „Teisest silmapilgust“, „Suveöö unenägu“, „Köster“, „Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama“ ning „Inimesed, kohad ja asjad“. Ühtlasi korraldati juba üheksandat korda rahvusvahelist teatrifestivali Talveöö Unenägu. Festivali raames toimus 62 etendust. Väljaspool Eestit mängis teater külalisetendusi Espoos, Brüsselis ja Peterburis.

2016. aasta oli Linnateatri juubeliaasta – 13. veebruar tähistas teater oma 50. sünnipäeva, mille raames toimus palju erinevaid sündmusi, teatriekskursioone ja klubiüritusi. Eredalt jäi meelde ka ETV vestlussaade „Kontakt“ Linnateatri näitlejatega. Juubeli hooaja lõpuks kerkis Lavaauku ka unenäoline ajutine teatrimaja, mis sai üles ehitatud lavastuse „Suveöö unenägu“ jaoks. 

Linnateater tänab oma publikut ja kõiki koostööpartnereid eduka aastaringi eest!

Lisainfo:
Margus Küppar
Tallinna Linnateatri turundusjuht
Tel: 515 6564, e-post: [email protected]

Helen Männik
Tallinna Linnateatri dramaturg
Tel: 665 0803, e-post: [email protected]