Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater alustab hooaega täiendustega trupis

06.08.2012 15:43

Täna pidas Tallinna Linnateater oma 48. hooaega avava koosoleku. Kui Raivo Põldmaal ja Elmo Nüganenil täitus augusti algul 20 aastat Linnateatris, siis täna alustas Linnateatri ridades tööd seitse uut noort näitlejat, täiendust sai ka teatri kirjandustuba.

Linnateatri truppi lisandusid kevadel EMTA Lavakunstikooli lõpetanud 25. lennu näitlejad Liis Lass, Maiken Schmidt, Kaspar Velberg, vennad Märt ja Priit Pius ning Henrik ja Karl-Andreas Kalmet. Kirjandustuba sai täiendust dramaturg-lavastaja Paavo Piigi näol, lapsepuhkusele siirdunud dramaturgi asendajana asus tööle Kristiina Jalasto. Lavastaja-dramaturgina alustas tööd Diana Leesalu.

Uute näitlejate väljakutseks saab juba sel reedel, 10. augustil kell 18 Linnateatri Põrgulaval taasesietenduv Tammsaare/Nüganeni „Tõde ja õigus. Teine osa.“ Tegu on 2005. aastal esietendunud lavastusega, mis uue värske poisteväe ootuses on ligi aasta aega „riiulil“ seisnud. Indrek Paasi rollis on Karl-Andreas Kalmet, Ramildat mängib Liis Lass ning härra Maurust Aivar Tommingas (külalisena Vanemuisest). Mauruse kooli poiste rollidesse astuvad uute osatäitjatena ka Mikk Jürjens ja Kristjan Üksküla, õpetajatena näeb endiselt Linnateatri näitlejaid.  

Linnateatri uued näitlejad on teatrivaatajale varasemast tuntud Linnateatri lavastustest "Jumala Narride Vennaskond", "Gizzelle", "Biloxi blues", „Vaata, ma kukun“, „Scapini kelmused“, „Suur mees juba“, samuti Draamateatri „Seitsmest vennast“ ning „Lõikuspeo tantsudest“. Kaspar Velberg ning vennad Kalmetid ja Diana Leesalu ning Paavo Piik on tuntud ka stand-up komöödia projektist Kinoteater. 

Paavo Piik on kirjutanud näidendeid, millest „Keti lõpp“ on lavastatud Tallinna Linnateatris ning „Panso“ Draamateatris, ning avaldanud kolm luulekogu. Diana Leesalu on avaldanud romaane ning toonud Linnateatri lavale Kaarel B. Väljamäe „Suur mees juba“ ning Johanna Emanuelssoni „Vaata, ma kukun“. Kristiina Jalasto näidendeid on lavastatud VAT Teatris („Salto mortale“) ning Nukuteatris („Kui mind ei oleks, oleks maailm teine“, samuti dramatiseering „Cosette“), ta on avaldanud ka näidendikogumiku „Kui mind ei oleks, oleks maailm teine“.  

Eelmise hooaja lõpus lõppesid töölepingud kahe loomingulise töötajaga. Uut hooaega alustab Linnateater ilma peakunstnikuta: kevadest siirdus vabakutselise radadele Iir Hermeliin. Tööleping lõppes ka Maria Lee Liivakuga. 

48. hooaja loomingulised plaanid avab Linnateater 30. augustil kell 19 Lavaaugus algaval hooaja avaüritusel, kuhu on oodatud kõik teatrisõbrad.  

Ruudu Raudsepp      
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
E-post: r.raudsepp@linnateater.ee
Tel.: 5346 8495