Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateater 45

10.02.2011 14:25

13. veebruaril 2011 täitub Tallinna Linnateatril 45. tegevusaasta. Samal päeval kuulutatakse välja iga-aastaste kolleegipreemiate, juhtkonna preemiate, publikupreemia ning koostööpartnerite preemiate laureaadid. Parima lavastuse auhinnale kandideerib seitse lavastust, mis on esietendunud pärast 13. veebruari 2010. Oma tegutsemisaja jooksul on teater välja toonud 372 lavastust, andnud rohkem kui 18 000 etendust ning võtnud vastu ligi neli ja pool miljonit külastajat. Aegade jooksul on siin töötanud kokku viis peanäitejuhti, seitse direktorit ja 125 näitlejat. 

Käimasolev hooaeg on majanduslikult rasketest aegadest hoolimata olnud äärmiselt tihe ja toonud kaasa palju uut. Sügisest liitusid Linnateatriga kolm noort näitlejat – Sandra Uusberg, Mikk Jürjens ja Kristjan Üksküla, kellest viimane tegi oma esimese töö koduteatris hoopis lavastajana. Kuna Linnateater käivitas sarja „Kümme teatristarti“, lisandus tavapärasele umbes seitsmele uuslavastusele kaks debüüti – sügisel tegi oma esimese professionaalse lavastajatöö EMTA lavakunstikooli 25. lennu üliõpilane Diana Leesalu, kevadel teeb oma avalöögi tema kursusekaaslane Sander Pukk. Novembris esitati Eesti kontserdimajades koos Tallinna Kammerorkestriga neli korda kontsertkava „Õnnelik õhtu“ ning valmis CD-plaat, kus Linnateatri näitlejad laulavad Olav Ehala laule lavastusest „Thijl Ulenspiegel“. Kalendriaasta lõpetas rahvusvaheline teatrifestival "Talveöö unenägu", mis oli pühendatud Dmitri Krõmovi loomingule. 

Sel hooajal on ees ootamas veel viis esietendust – 23. veebruariks toob Elmo Nüganen Väikeses saalis lavale J. B Priestley näidendi „Aeg ja perekond Conway“ ning 26. märtsiks toob Madis Kalmet sealsamas välja Richard Kalinoski näitemängu „Koletis kuu peal“. Mõlemad lood etenduvad Eestis esmakordselt. 2. aprillil esietendub Põrgulaval sarja „Kümme teatristarti“ raames Neil Simoni „Biloxi Bluus“, mille lavastab Sander Pukk, ning 9. aprillil jõuab Taevalavale üks rahvusvahelise näidendivõistluse New Baltic Drama 2011 võidunäidenditest, Johanna Emanuelssoni „Vaata, ma kukun“, mille lavastajaks on Diana Leesalu. Juunikuuks on oodata Elmo Nüganeni suvelavastust 25. lennu tudengitega.
 
Lisainfo: 

TRIIN SINISSAAR
dramaturg Tallinna Linnateater
Lai 23, Tallinn 10133
+372 6650 803 | +372 50 39 369
t.sinissaar@linnateater.ee
www.linnateater.ee