Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Balletikooli juubeligala

19.10.2006 14:14

Neljapäeval tähistab Rahvusooper Estonia laval juubelit Tallinna Balletikool, kus 60 aasta jooksul on balletiartisti kutse saanud üle 300 tantsija.

Estonia teatris toimuva Tallinna Balletikooli 60. aastapäeva juubeligala esimeses osas esinevad lisaks kooli praegustele õpilastele estoonlased Olga Rjabikova, Sergei Fedossejev, Luana Georg ja Artjom Maksakov ning Maria Seletskaja ja Artur Lill Berliini Riigiballetist, Stanislav Jermakov Zürichi Balletist, Olga Volobujeva ja Priit Kripson Flaami Kuninglikust Balletist. Teises osas etendub ühevaatuseline ballett "Üks päev", mille libreto, lavastus ja koreograafia on praeguselt estoonlaselt Marina Keslerilt.
Gala algab kell 19.00.

Tallinna Balletikooli direktor Enn Suve ütles, et hoolimata balletiartisti raskest ametist on konkurss sellesse kooli alati suur. Ka hindas ta kõrgelt koolis õpetatavat: "Vene balletikoolkonna tase, artistide koolitamise süsteem ja metoodika on osutunud sedavõrd tugevaks, et me produtseerime kaadrit teistele riikidele. Kindlasti kogub ka kool sellega tunnustust, kui meie õpilased saavutavad läbilöögi ja on juhtivates teatrites solistid."
Samas möönis ta, et kooli parimad partnerid on Estonia ja Vanemuise teater, esimene neist on ka kooli aastaringseks praktikakohaks.

Sel hooajal alustas rahvusooperis tööd 6 kevadel Tallinna Balletikooli lõpetanud balletiartisti.

Kadri Valner
Rahvusooper Estonia
Kommunikatsioonijuht
6831 284; 52 88 104
www.opera.ee