Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Balletikool tähistab 70. sünnipäeva galakontserdi ja näitusega

26.05.2016 17:10

Sel aastal tähistab Tallinna Balletikool 70 aasta möödumist hetkest, mil kool oma uksed avas. Juubelit tähistatakse galakontserdiga 29. mail kell 17 Rahvusooperis Estonia. Esinevad kooli lõpetajad Marjana Fazullina, Alice Niinemäe, Carolina Sumarok, Marita Weinrank ja Anu Mägi, vanema ja noorema astme õpilased ning Eesti Rahvusballeti solistid Luana Georg, Jevgeni Grib, Sergei Upkin, Denis Klimuk ja Ali Urata. Kontserdi kunstiline juht on Tallinna Balletikooli direktor Kaie Kõrb.

Kõrbi sõnul on tal hea meel, et pikkade traditsioonidega väikesest balletikoolist on välja kasvanud maailmas Eestile palju tuntust toonud tantsijaid. „Ka tänane järelkasv on lootustandev, sest juba nooremates klassides on näha laste sihikindlust ja suurt soovi õppida,“ lisas Kaie Kõrb.

Eesti esimene ja ainus riiklik balletiõppeasutus Eesti Riiklik Koreograafiline Kool - tänane Tallinna Balletikool - asutati maailmasõja järgsel perioodil Estonia balletitrupi juurde loodud balletistuudio ja lasterühma baasil 1946. aastal. Selle esimeseks direktoriks oli tantsija ja koreograaf Anna Ekston. Balletikoolil on pika ajalooga koolimaja Toompeal, kus aastakümnete jooksul on õppinud palju põlvkondi tantsukunstnikke. Sel kevadel lõpetab 54. lend.

Tallinna Balletikool 70Estonia teatri esimese rõdu galeriis on avatud balletikooli vilistlase Rünno Lahesoo fotonäitus koolist ja selle kasvandikest. Lahesoo sõnul on balletiartistiks kasvamisel väga suure tähtsusega keskkond, mis peab looma võimalused professionaalsete oskuste omandamiseks ja õpilase vaimseks arenguks. „Tallinna Balletikooli ajaloolise maja kõrgete lagedega ruumid, suurte akendega saalid ja loomulikult õpetajad ning õpilased üheskoos tekitavad huvitava sünergia – ruumi, milles tulevased artistid omandavad lisaks tavalisele kooliharidusele vajalikke oskusi ja teadmisi jõudmaks maailma lavadele. Näitus toob vaatajani just seose õpilaste ja balletikooli kui neid toetava loomingulise keskkonna vahel,“ lisas Lahesoo.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
tel. +372 683 1242
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!