Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn. Weekend “Strastnoil”

15.03.2005 16:30

12. ja 13. märtsil kees Moskvas, sealse Teatriliidu uues majas Strastnoi bulvaril tõeliselt ehe Eesti elu - toimus üritus "Tallinn. Weekend "Strastnoi’l"".
Ürituse "Tallinn. Weekend "Strastnoil"" eesmärgiks oli moskvalastele Tallinna kultuuri- ja teatrielu tutvustamine ning uute kultuurikontaktide loomine.
Projekti korraldas Vene Föderatsiooni Teatriliidu juures tegutsev keskus (Центр поддержки русского театра за рубежом СТД РФ), mis toetab vene teatrit väljaspool Venemaa piire.
Eesti poolt tutvustas Vene Teater Moskva publikule oma teatrit ja lavastusi eriprogrammiga, mis koosnes videofilmist ning erinevatest lavastustest pärit stseenidest. Lisaks sellele astusid üles ka MHAT-i Kool-Stuudios õppivad noored, kellest juba pea aasta pärast saavad Tallinnas Vene Teatri näitlejad. Kava sai ülihea vastuvõtu osaliseks - Moskva publikule omaselt kõlasid lisaks aplausile ka "bravo!"-hüüded.
Ürituse raames toimunud pressikonverentsil tundsid elavat huvi Vene Teatri tegevuse vastu nii Moskva ajakirjanikud ja teatrikriitikud kui ka lihtsalt teatrihuvilised.
"Tallinn. Weekend "Strastnoil"" loodud kontaktide tulemusena loodab Vene Teater senisest enam teha koostööd huvitavate vene külalislavastajatega ning sõita nii ise oma parimate etendustega gastrollidele Venemaale kui tuua siinsele publikule vaatamiseks piiritaguste vene teatrite menulavastusi.

Merle Ljubimova
Vene Teatri turundusjuht
tel 5261891