Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Treff Festivali külastas pea 4000 visuaalteatrihuvilist

09.06.2015 14:00

Äsja lõppenud NUKU teatri korraldatud rahvusvahelise visuaalteatrifestivali Tallinn Treff etendusi ja klubikontserte külastas nelja päeva jooksul 3904 inimest. Eelmise aastaga on külastajate arv kasvanud pea kahekordseks, mis näitab publiku suurenenud huvi visuaalteatri vastu.

Täissaalidele mängiti mitmeid lavastusi – populaarseimad olid grusiinide „Extravaganza“, millega anti ka üks lisaetendus, peaesineja „Topeltpilt“, iisraellanna Yael Rasooly lavastused „Väljalõige“ ja „Grammofon“ ning lasteetendused „Turlututu“, „Tsirkus niitidel“ ja „Lugu lambast, kes tuli taevast“.

Festivali kunstiline juht Vahur Keller on rahul, et Eesti publik on Trefi hästi omaks võtnud. „Saalid olid festivali ajal täis ja ovatsioone etenduste järgselt kostus palju. Samuti on mul väga hea meel, et festivali külastavad üha enam Skandinaavia ja Balti riikide teatriprofessionaalid,“ lisab Keller.

Festivali väisasid välismaiste teatrifestivalide korraldajad Šotimaalt, Sloveeniast, Türgist, Soomest, Saksamaalt ja Venemaalt. Simon Hart, kes juhib Šotimaal visuaalteatrifestivali Manipulate, sõnab, et Trefi programm on sel aastal väga tugev ja mitmekesine. Tal oli hea võimalus näha mitmeid eesti lavastusi, eriti üllatas teda Vene teatri „Kas ma tohiks olla Mozart?“.

Tallinn Treff Festival 2016 toimub 2.–5. juunini, mil tähistatakse ka Trefi 10. toimumiskorda.

Tallinn Treff Festival sai võimalikuks tänu NUKU teatrile ja järgmistele koostööpartneritele ning toetajatele: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Põhja- ja Baltimaade Mobiilsusprogramm, Eesti Teatri Agentuur, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Prantsuse Instituut Tallinnas, Hispaania Suursaatkond, Gruusia Suursaatkond, Iisraeli Saatkond, Jaapani Sihtasutus, Austria Suursaatkond, Piletilevi, Tallinn Historical Hotels, Tallink Hotels, My City Hotel, Vene Teater, Von Krahli Teater, Kanuti Gildi SAAL, Vaba Lava, Karja Kelder, Ühisteenused, Europagar, 7 Kohvipoissi ja Kalev Spa.

Lisainfo:
Hannele Känd
NUKU teatri kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679509
www.nuku.ee