Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Treff Festivali külastas 2000 visuaalteatrihuvilist

11.06.2014 11:06

Äsja lõppes NUKU teatri korraldatud kaheksas rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff. Nelja päeva jooksul külastas etendusi ja klubikontserte üle 2000 inimese.

Kõige rahvarohkemeks osutus peaesineja Compagnie Philippe Genty lavastus „Ära unusta mind“ Vene teatris, mida mängiti täissaalile. Ka Suurbritannia teatri Blind Summit täiskasvanutele mõeldud lavastus „Laud“ tõi kohale saalitäied visuaalteatrihuvilisi. Lasteprogrammist osutusid kõige menukamaks „Bremeni linna moosekandid“ Sloveeniast ja „Georges Melies’ viimane trikk“ Tšehhist.

Festivali kunstilise juhi Vahur Kelleri sõnul võib selleaastase Trefi lugeda kordaläinuks. Ta tõdes, et väikese riskiga tehtud otsused festivali struktuuri muutmiseks õigustasid end täielikult. „See, millise vaimustusega publik programmi vastu võttis, ületas kõik ootused. Ka kõik esinejad ja väliskülalised kiitsid meeskonna professionaalsust ja programmi taset. Õhus oli tunda tõelise kultuurimetropoli vaimu,“ lisas Keller. 

Järgmiseks aasta festivaliks on juba mitmeid ideid ning ka kokkuleppeid suurepäraste esinejatega. Tallinn Treff Festival 2015 kuupäevad selguvad lähinädalal.

Tallinn Treff Festival sai võimalikuks tänu NUKU teatrile ja järgmistele koostööpartneritele-toetajatele: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Põhja- ja Baltimaade Mobiilsusprogramm, Euroopa Liidu projekt „European Puppetry Knowledge Excange“, Prantsuse Instituut Eestis, Hispaania Suursaatkond, Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas, Piletilevi, Tallinn Historical Hotels, Tallink Hotels, Vene Teater, Von Krahli Teater ja Baar, Kanuti Gildi SAAL, F-hoone, Ühisteenused, Europagari, 7 kohvipoissi ja Kalev Spa.

Festivali fotoalbumit saab vaadata siin.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679509
www.nuku.ee