Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Treff Festivali juubeliprogrammist

25.04.2011 17:18

Tallinn Treff Festival kutsub 28. maist 1. juunini osa saama Eesti suurimast etenduskunstide festivalist. Oma viiendat juubelit tähistav festival on kultuuripealinna aastal kutsunud külla üle 700 esineja 18 riigist, kes annavad viie festivalipäeva jooksul kokku 150 etendust.
Tallinn Teater Treff 2011
Kogu festivali tegevust hoiab koos Eesti Nuku- ja Noorsooteater. Tallinna vanalinna tänavatel ja teatrisaalides saab näha maailma visuaal- ja nukuteatrite tipplavastusi. Värsket lähenemist ja uusi tuuli pakuvad etenduskunstide tudengid Eestist ning mujalt maailmast. Saab kuulata teatriteemalisi loenguid ja osaleda töötubades. Vanalinna intiimsetes siseõuedes toimuvad nukuetendused lastele ning Nuku- ja Noorsooteatri suures saalis linastub Euroopa parimate animafilmide programm. Kella 12–16ni Laia tänava kvartalis laiuvast festivalimelust ja vabaõhuetendustest saavad kõik huvilised osa tasuta.

Vanalinna vaateakendel avatakse festivali raames näitus „1000 nukku“ ja toimub ülelinnaline Penosili vahuskulptuuride näitus, mis koosneb kaheksa kultuuritegelase ülisuurest kujust. Noorte teatritudengite osalusel ning legendaarse kunstniku Joan Miró kauaaegse sõbra ja kolleegi Joan Baixase juhendamisel etendub Vabaduse väljakul performance „Maailmakaart – naerata“, mille tulemusel valmiv mastaapne maal tõmmatakse etenduse finaaliks üles Tallinna Kunstihoone fassaadile.

Teatrimaailma suurnimedest osalevad Tallinn Treff Festivalil Duda Paiva Company „Bastard“ (Holland), Compagnie Sans Soucis „Hamlet/Machine” (Prantsusmaa), Editta Braun Company „Luvos, vol. 2“ (Austria), Compagnie Une de Plus „Trois” (Prantsusmaa), Peterburi Suur Nukuteater „Meie“ (Venemaa), Quanzhou Marionetitrupp „Iidsed kunstid, uued rajad“ (Hiina). 

25.–27. maini toimub Tallinn Treff Festivali eriprogramm Viljandis, mis saab teoks koostöös Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Ugala teatri ja nukuteatri festivaliga Teater Kohvris. Viljandi Treffi raames esinevad etenduskunstide tudengid nii teatrisaalides kui tänaval, toimuvad õpitoad ja seminarid. Viljandi Treff tipneb 26. mail kell 20 Ugala saalis etenduva Odin Teatri (Taani) lavastusega „Juudit“, mille on lavale toonud maailmakuulus lavastaja ja teatriteoreetik Eugenio Barba.

Tallinn Treff Festival kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Festivali programmiga saab tutvuda NUKU kodulehel www.nuku.ee.
--
Mari Nurk
Avalike suhete juht
NUKU
Lai 1, 10133 Tallinn, Estonia
T (+372) 6679 542
M (+372) 56 635 570
E [email protected]
www.nuku.ee