Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Treff Festival pakub publikule 22 meeliköitvat vaadet visuaalteatrile

13.03.2015 11:43

Tänasest on saadaval TREFF2015toimuva Tallinn Treff Festivali piletid. Sel aastal on festivali programmis 22 erinevat lavastust 19 trupilt Euroopa riikidest Jaapanini.

Festivali programmis on nii lastele ja täiskasvanutele kui ka mõlemale sobivaid lavastusi. Lasteprogramm toob väikeste vaatajateni mitmekesist teatrit üheksast riigist: Venemaalt – meisterlikku marionetikunsti, Hollandist – värvilist varjuteatrit, prantslased teevad otse laste silme all nukufilmi, tšehhid viivad lapsed nukkude lõbustusparki, grusiinidel muutuvad nukkudeks sõrmed, hispaanlastel tantsivad väikesed poroloonitükid, sloveenidel hakkab lasteraamat laulma, jaapanlastel saab luuletustest nukumäng ja eestlased näitavad võlukunsti imedemaailma. Festivali kunstiline juht Vahur Keller sõnab, et vaatamist on palju ja juttu vähe, kõigest saab aru ka sõnadeta – nagu Trefil ikka.

TopeltpiltFestivali peaesinejaks on Soome teatritrupi WHS ja Lõuna-Korea koreograafi Sungsoo Ahni koostöölavastus „Topeltpilt” („Double Exposure”) – visuaalselt köitev vaatemäng tänapäeva inimese püüdlemisest ideaalse ilu poole plastilisest kirurgia abil. Lavastuses kombineeritakse mõjuvalt tänavatantsu-, nüüdistsirkuse- ja varjuteatritehnikaid.

Originaalset atmosfääri ja võimsalt rütmistatud visuaalteatrit saab kogeda sloveenia noore andeka lavastaja Matija Solce lavastuses „Protsess” Franz Kafka romaani põhjal. Erilise konteksti annab sellele veel ka ülimalt sobiva õhustikuga etenduspaik – Patarei vangla.
Esmakordselt on Trefi programmis väärikal kohal ka eesti päritolu visuaalteatrilavastused. Siin saab kontsentreeritult ülevaate, mida kodumaal selles põnevas žanris on loodud. Lasteprogrammis etenduvad kaks Salme Reegi nimelise teatriauhinna nominenti – varjuteatrilavastus „Üle vee” ja NUKU teatri lavastus „Võlupood” ning täiskasvanutele on valik lavastusi Von Krahli, Vene teatri, NO99, VAT teatri ja NUKU teatri repertuaarist.

Visuaalset tulevärki ja raputavaid ning mõtlemapanevaid elamusi leiab Trefi neljal festivalipäeval Tallinna teatrisaalidest kindlasti. Kogu programm on üleval kodulehel www.nuku.ee/festival

Märtsis kehtivad kõigile festivalietendustele soodushinnad:
laste- ja koguperelavastused 6.40 € (tavahind 8 €) täiskasvanute lavastused 12 € (tavahind 15 €) Peaesineja etendus „Topeltpilt“ 24 € (tavahind 30 €) Piletid on müügil NUKU teatri kassas ja Piletilevi müügipunktides ning internetis www.piletilevi.ee

Lisainfo
Hannele Känd
Tallinn Treff Festivali kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509
hannele.kand@nuku.ee