Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Treff Festival

04.06.2015 16:22

TREFF 201522 visuaalteatrilavastust 19 trupilt Eestist Jaapani ja Lõuna-Koreani etenduvad üheksas etenduspaigas Tallinnas. TREFF 2015 programmiga, mis jaotub täiskasvanute ja lasteprogrammiks, saab lähemalt tutvuda www.nuku.ee/festival

Festivali peaesinejaks on üheks viimaste aastate õnnestunuimaks osutunud visuaalteatrilavastus „Topeltpilt” („Double Exposure”) soome ja lõunakorea tegijatelt. See on vaatemäng tänapäeva inimese püüdlemisest ideaalse ilu poole plastilise kirurgia abil. Lavastuses kombineeritakse mõjuvalt nüüdistsirkuse, tantsu- ja varjuteatritehnikaid. "Topeltpilt" etendub 6. juunil kell 20 Vene teatris.

Iga festivalipäev lõpeb Trefi klubiga, kus etendusi andnud trupiliikmed, festivali publik ja korraldajad hea muusika saatel muljeid vahetavad ja festvalielamusi tähistavad. Festivali avapäeva klubiesineja on balkani muusikat esitav Baltistan Orkestra, 5. ja 6. juuni õhtul esineb iisraeli laulja-näitleja Yael Rasooly kontsert-etendusega „Grammofon” ja mängivad DJ-d Janek Murd ja Aivar Tõnso. Festivali lõpetamine toimub NUKU teatri (M)AJA peol 7. juunil, mil teater tähistab ka edukat sisehooaega, peatselt esietenduvat suvelavastust ning teatrimaja ehitushooaja algust.

Festivali etenduspaigad on Vene teater, Kanuti Gildi SAAL, Von Krahli teater, Vaba Lava, teater NO99, Rahvusraamatukogu teatrisaal, Gustav Adolfi Gümnaasiumi hoov, Patarei vangla ja NUKU teater. NUKU teatrimaja on ka festivali keskus ja infopunkt. NUKU muuseumis on festivali ajal avatud näitus „Trefoloogia” alapealkirjadega „Treff on õhus”, „Treff loeb” ja „Treff kõlab”. 

--

Pühapäeval, 7. juuni õhtul toimub NUKU teatris kõigile avatud (M)AJA pidu, mis avab ehitushooaja, tähistab edukat teatri sisehooaega ning festivali Treff. Pidu toimub täpselt nädal enne suvelavastuse „Dorian Gray portree“ esietendust.

Uksed peole avatakse kell 19.30, programm algab kell 20, mil peolised viiakse ekskursioonidele teatrimajja, kus erinevates tubades on avatud NUKU aja- ja maja lool põhinevaid ülesastumisi näitlejate ja NUKU töötajate eestvedamisel. Peo jooksul on avatud müstiline Doriani tuba, heade soovide sein, makettide näitus ja NUKU kohvik. Oodata on üllatuslike performance’id ja esinejaid. Üle antakse Puhas Kuld ehk NUKU publiku lemmik uuslavastus sel hooajal ning piduliku lõpu saab üheksas Treff festival. Peomeeleolu tekitavad ja muusikat mängivad Ska Faktor ning NUKU DJ-d.

Teater ootab peole kõiki neid, kellele NUKU kallis on ja kes soovivad NUKU m(aja) minevikku, olevikku ja tulevikku tähistada. Piletid hinnaga 5 eurot on müügil NUKU kassas ja Piletilevis.

Lisainfo: www.nuku.ee/majapidu
--

Head soovides,
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679509
[email protected]
www.nuku.ee
www.facebook.com/teaterNUKU