Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Treff Festival 2013

05.06.2013 15:11

Seitsmendat korda toimuv rahvusvaheline visuaalteatri festival Tallin Treff, mida korraldab NUKU teater, alustab oma tiheda kavaga juba üks päev enne festivali ametlikku algust!

Täna, 5. juunil kell 16 avatakse NUKU kohvikus Tšehhi Suursaatkonna toel Eestisse jõudnud näitus tšehhi nukumeistri, illustraatori, animaatori ja filmilavastaja Jiří Trnka loomingust. Õhtul kell 21 toimub aga NUKU teatri uuslavastuse “Kleepur” esietendus. Lavale jõuab inglise koreograafi, nukumeistri ja -lavastaja Jim Barnardi eksperimentaalne autorilavastus täiskasvanutele, kus mängitakse keele, kehade, rütmide ja kleeplindist nukkudega, püüdes leida inimlikku kontakti, sõnade taga peituvaid tähendusi ning ehtsat suhtlust üksteisega.

Festivali suur avapauk toimub homme, 6. juunil Raekoja platsil, kus NUKU teatri juurest algav rongkäik päädib ülilõbusa „Suure kuklitantsuga“. Selles vaimukas nukukunstietteastes, mida tantsitakse kahe kahvli ja kukliga, osales aasta tagasi Treff festivali avamisel üle 60 inimese, sel aastal ootame osalema kuni sadat kuklitantsijat. Osalema on oodatud igas vanuses nukukunstihuvilised nii üksikult kui ka kambakesi! Vaja läheb vaid kahte kahvlit ning kuklit, paari proovi Youtube’ist leitava õppevideo järgi ning tants võib alata!

8. juunini kestval festivalil näeb kümneid etendusi nii eesti teatritruppidelt kui ka 8 välisriigi teatritelt. Iga päev kell 11–14 on Lai ja Nunne tänav täidetud festivalimelu ja tänavaetendustega – kõik see on publikule täiesti tasuta. Samal ajal toimuvad etendused teatrisaalides, kus näeb nii lastele kui ka täiskasvanutele suunatud nuku- ja visuaalteatri tippteoseid üle maailma.

Teatrisuvi saab alguse Tallinn Treff Festivalilt!
Kõik on oodatud!

Lisainformatsioon: 
Maarja Mänd
Turundusjuht/Marketing Manager
NUKU
Lai 1, 10133 Tallinn
gsm: +372 5093236
[email protected]
www.nuku.ee