Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Treff Festival

17.05.2010 14:41

Tänavusel festivalil antakse enamik etendustest Tallinna vanalinna tänavail, peamine tegevus koondub Laiale ja Pikale tänavale. Linnarahvas saab välietendustest osa võtta tasuta. Tallinn Treff kuulub Euroopa kultuuripealinna aasta programmi.

Festivali põhiprogrammi raames on oodata Tallinn Treff Festivalile esinema maailmakuulsaid nukuteatritegijaid ja hinnatud visuaalkunstnikke. Eesti publikul on harukordne võimalus näha rahvusvaheliselt tunnustatud tipplavastajate töid. Külalisetendused annavad Duda Paiva ja Neville Tranter Hollandist ning Sahhalini Nukuteater Venemaalt.

Teatri-, tantsu-, kunsti-, muusika- ja kinonoori ühendav festivali alaprogramm Noor Vaim areneb, täieneb ja laieneb.

Sel aastal löövad festivalil kaasa ka Balti Filmi- ja Meediakooli tudengid, kelle tööd linastuvad kahel õhtul Nuku- ja Noorsooteatri väikeses saalis. Lisaks, koostöös Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia tudengitega kaunistatakse Nuku- ja Noorsooteatri ümbrus festivalitänavale kohaselt – teatraalselt.

Traditsioonikohaselt võtavad festivalist osa kõik Eesti nukuteatrid, kes on üles astunud ka eelnevatel aastatel UNIMA (rahvusvahelise nukuteatrite ühenduse) programmis. Sellest aastast muutub programm rahvusvaheliseks, esinejaid on oodata Aserbaidžaanist, Belgiast, Gruusiast, Iisraelist ja Ungarist.

Tallinn Treff Festival kestab 4 päeva, etendused toimuvad 40 eri paigas, festivali ajal antakse 150 etendust ja osalejaid on üle 600 – tõeline kunstide pidu Laial tänaval, kus leidub elamusi igaühele. Festivali esitleb Tallinn 2011 SA ning sünnib koostöös Tallinna vanalinna päevadega.

Piletid müügil NUKU kassas (Lai 1, Tallinn), Piletilevi müügikohtades ja www.piletilevi.ee.

Festivalipass maksab 400 krooni, mis tagab sissepääsu kõikidele etendustele (v.a. mõned üksikud etendused) ja festivaliklubisse. Päevapilet on 150 krooni (v.a. 8. juunil 80 krooni).

Rohkem infot www.nuku.ee

Mari Nurk
toimetaja