Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Fringe festivalil saab näha üle 200 etenduse

11.08.2023 13:58

18. augustist kuni 18. septembrini 2023 kestval Tallinna Fringe festivalil saab näha enam kui 200 etendust. Kuu aja jooksul täituvad Tallinna kultuuriklubid, galeriid, angaarid ja toimumislavad lühietendustega Eestist ja välismaalt.

Tallinna Fringe festival algab 18 .augustil kolmepäevase tänavaprogrammiga Raekoja platsil, kus esinevad Austraalia mõõganeelaja Samora Squid, tulehüppenööriga hüppav ja jazz-hularõngataja Marianna Vaalimaa Soomest ning Eesti-Austraalia rokkstaar Jonathan Flack.

Üldprogrammis astuvad üles mitmed tuntud kunstnikud, nende seas Eesti vodevilli bluusi artist Kaisa Ling Thing, komöödiaklubi Clit Comedy Club (Euroopa), boylesque artist Hasard Le Sin (Soome), maailmakuulsa klouni Gaulieri all õppinud kloun Oli Weatherly (Suurbritannia), USA ja Kanada tuurilt saabuv koomik Sille-Kadri Simer ja palju teisi.

"Festivalilt leiab enam kui 200 etendust absoluutselt kõikidest kunstižanritest - tsirkusest, burleskist, kabareest ja komöödiast kuni muusika, tantsu, teatri ning nende žanrite kõikvõimalike segudeni. Programmis on esinejaid Austraaliast Aafrikani ja kõikjalt vahepealt, sealhulgas Iraanist, Suurbritanniast, USA-st ning muidugi Euroopast ja Baltikumist. Kõike seda saab kogeda terve kuu!'' ütleb festivali direktor Dan Renwick.

Tallinn Fringe Festival jälgib maailma suurima kultuurifestivali Edinburgh Fringe'i põhimõtteid, olles kureerimata festival. Fringe'i puhul ei pane programmi kokku mitte festival, vaid esinejad ja mängupaigad ise.

Rohkem infot leiab Tallinn Fringe festivali kodulehelt.

Pildil Marianne Vaalimaa. Foto: Tina Peissker