Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Comedy Festival

25.03.2014 12:28

Tallinn Comedy Festival 20147., 8. ja 9. mail 2014 toimub esmakordselt Tallinn Comedy Festival, mis toob Tallinnasse kokku meelelahutajad Eestist ja mujalt maailmast. Kolme päeva jooksul astuvad neljal laval publiku ette ligikaudu kakskümmend tuntud esinejat läbisegi veel avastamata tähtedega. 

Stand-up kultuur on Eestis jõuliselt kanda kinnitanud ning arenemas, regulaarselt toimub nii väikseid nö. avatud mikrofoni üritusi kui suurte staaride show’sid.”, kommenteerib Karl Kermes Tallinn Comedy Festivali korraldustiimist. “Puudu on aga ühine ettevõtmine, mis selle tiheda tegevuse kontsentreerituna inimesteni tooks. Koht, kus tõsised comedy-fännid saaksid näha oma praegusi lemmikuid ja avastada uusi, ning laiem avalikkus teeks esmatutvust selle üsna uue žanriga. Ja olgem ausad, oluline tõuge festivali korraldamiseks tuli sellest, et mulle kohutavalt meeldib hea nali.”

Festivali peaesinejatena toob festivali välisprogrammi eest hoolitsenud Andrus Purde välja iiri koomiku Andrew Maxwelli, Ühendkuningriikide alternatiivkomöödia ühe teerajajatest Simon Munnery, USA karakterkoomiku Will Frankeni ning Eesti oma Peeter Oja ja Jan Uuspõllu. “Programmi koostasime selliselt, et midagi leiab endale nii tõeline comedy-gurmaan kui ka selle žanriga vaid teleri ja Youtube’i kaudu tuttav asjaarmastaja.”

Tallinn Comedy Festival toimub kohvikus Sinilind, Von Krahli teatris ja baaris ning Nokia Kontserdimajas. Esmakordselt toimub komöödia-show ka klubis Hollywood. Programm ning ka esinemispaikade nimekiri pole veel lõplik. Peatselt kasvab nii kohalike kui muu maailma esinejate nimekiri ning seda kasvamist saab jälgida veebiaadressil www.comedyfestival.ee

Lisaks rohkele naljale tehakse festivali käigius ka paar tõsist asja. Festivali käigus kuulutatakse välja stand-up kultuuri edendamiseks loodud Naljastipendiumi esimesed laureaadid. Aega stipendumitaotluse edastamiseks on 1. aprillini. Taotlusi saab esitada aadressil: www.naljastipendium.ee

Festivali korraldavad Eestis juba aastaid tegutsenud komöödiarühmitused Monoteater ja Komeediklubi koostöös Kinoteatri ja teiste valdkonna edendajatega.
Festivali toetavad Tullamore D.E.W., Merchant’s House hotell, Kreutzwald Hotel Tallinn ja disainibüroo Velvet. “Heameel on näha, et Eestis on ettevõtjaid, kes saavad aru, et nali on tõsine asi” kommenteeris Purde.

Festivali kava ja esinejate info: www.comedyfestival.ee
Festivali piletid hinnaga 10-19€ on müügil Piletilevis ja Ticketpros.

Pressikutsed ja lisainfo: 
Andrus Purde, Komeediklubi asutaja: [email protected]
Karl Kermes, Monoteatri asutaja: [email protected]