Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Comedy Festival 5.-7. oktoobril

04.10.2016 15:53

Eesti kõige naljakam festival on taas tulekul. 5.-7. oktoobril toimub kolmandat korda Tallinn Comedy Festival, mis annab põhjaliku ülevaate eesti koomikutest, toob lavale huvitavamaid leide mujalt maailmast ning tutvustab erinevaid naljategemise stiile ja formaate. Kokku on festivalil üle 20 esineja 4 riigist, 5 esinemiskohta ja tundide kaupa huumorit. Need on aasta kolm kõige naerurohkemat päeva Eestis.

“Programmi koostades küsisime endalt: kas suudame naerma ajada iga presidendikandidaadi?” kommenteeris festivali kava üks korraldajatest Paul Piik. Ja vastas ise: “Jah, ilmselt suudame. Tallinn Comedy Festivalilt leiab igaüks endale oma nalja, võibolla isegi mitu.”

Festivali peaesinejaks on armastatud briti koomik Stephen K Amos, kelle n-ö feel-good comedy ei vaja UK-s ega Austraalias tutvustamist ning kes üheks oma Euroopa-turnee peatuspaigaks on valinud just Tallinn Comedy Festivali. Amose etendus “The Laughter Master” toimub 7. oktoobril kell 19 Salme kultuurikeskuses.

Festivali avaürituseks on 5. oktoobril kell 19.00 Nordea Kontserdimajas toimuv Tallinn Comedy Gala. See on üks tegelikult ka suur komöödiaõhtu, mis võimaldab tutvuda 14 erineva koomikuga, kellel kõigil on võimalus esitada piiratud aja sees oma parimat materjali. Lavalt astuvad läbi näiteks Ott Sepp, Piret Krumm, Tõnis Niinemets, vennad Piusid, Jarek Kasar, Hannes Võrno, Kaspar Velberg, Henrik Normann, Tigran Gevorkjan, populaarne iiri koomik Keith Farnan, jpt.

Tõelistele gurmaanidele on festivali programmis eelmise aasta Edinburghi festivali hitt “Anarchist Cook” ning traditsiooniliselt toimuvad Tallinn Comedy Festivalil üritused, mis huumorisõpradele suuremat tutvustamist ei vaja: välisesinejatele keskenduv üritustesari Komeediklubi ning eestikeelsele stand-up’ile keskenduv ülipopulaarne Fopaa. Komeediklubis astuvad pikemate kavadega üles Keith Farnan Iirimaalt ning George Egg Inglismaalt, Fopaas näeb laval teiste seas ka Kaarel Nõmmikut, Märt Koiki ja Mattias Naani.

Festivali kava veel täieneb ning plaanis on mitu kaalukat üllatust. Avastage programmi kodulehelt www.comedyfestival.ee.

Tallinn Comedy Festivali korraldavad Teater Point, Komeediklubi ja Kinoteater.

Festivali toetavad Telia ja LHV.

Piletid Piletilevist

Lisainfo: 
Karl Kermes, [email protected]
Andrus Purde, [email protected]