Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn 2011 esitleb ainulaadset teatriprojekti SIGNA: BLEIER RESEARCH Inc

14.11.2011 16:16

SIGNASel nädalal tulid müügile Euroopa kultuuripealinna aasta programmi lõpetava ning ühe intrigeerivama teatriprojekti, taanlaste osalusteatri SIGNA lavastuse „Bleier Research Inc“ pääsmed. Piireületavat eksperimenti mängivad avaliku casting'uga Eestist valitud näitlejad Standardi majas (Kopli 25) 8.–11. detsembrini ja 13.–15. detsembrini.

Standardi hoone kõrgeimal korrusel on ennast sisse seadnud kolm teadlast koos grupi katsealustega. Kasutades vastuolulist psühhiaatrilis-orgaanilist meetodit, on nad saavutanud märkimisväärseid tulemusi grupi noortega, kellel on välja arenenud ebatavaline käitumine ja paranormaalsed võimed, mis on teaduse jaoks seninägematud. Teadlaste eesmärk on luua uus rass, mis oleks võimeline suhtlema sõnadeta.

Hetkel on katsealustel väga vähe mälestusi oma eelmistest eludest, nad on seisatud vaimselt taandarenenud lapselikku seisundisse, kus teadlastel on kasuvanema roll. Katsealused ilmutavad päev-päevalt uusi ebaharilikke oskusi. Samas on grupi liikmed omavahel nii tihedalt seotud, et enam ei ole vaja ega loogiline rääkida indiviididest.

Eksperimendi järgmises faasis lahutatakse katsealused üksteisest ja viiakse instituudist ära. Selleks on vaja inimesi, kes avaks neile oma kodud ja võtaks vastutuse katsealuste eest hoolitsemisel. Neile „kasuvanematele“ makstakse märkimisväärset tasu, kuid nad peavad alla kirjutama ka vaikimisleppele ja nõusolekule järgida teadlaste kõiki juhiseid. Potentsiaalsed „kasuvanemad“ peavad läbima testid tõestamaks, et nad on sobivad, ning osalema kursusel, kus õpetatakse, kuidas katsealuseid kohelda ja nendega koos elada.

Eksperimentaallabori näitlejad valiti septembris toimunud avalikul konkursil enam kui poolesaja julge eestimaalase hulgast. Osatäitjad on Alice Aaviksoo, Anna-Christi-Karita Aruksaar, Arthur Köstler, Ave Ungro, Helena Huul, Jevgeni Romanovski, Kadri Raiend, Karin Lehari, Kelli Kõrgemaa, Mikk Siemer, Signa Köstler, Simmo Sirel, Teele Koshvid, Thomas Bo Nilsson, Triin Vaino ja Vootele Vaher.

„Bleier Research Inc“ tegutseb Standardi majas (Kopli 25) 8.–11. detsembrini ja 13.–15. detsembrini. Etendused algavad iga päev kell 16 ja kell 20. Piletid on Piletilevis saadaval hinnaga 12€, sooduspilet õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele maksab 10€.

Kontseptsioon: Signa Köstler
Heli ja meedia: Arthur Köstler
Kujundus ja kostüümid: Thomas Bo Nilsson ja Signa Köstler
Lavastus: Signa & Arthur Köstler ja Thomas Bo Nilsson

Loe Signast lähemalt:
http://www.signa.dk, http://www.facebook.com/signa2011